رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 28 خبر


  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
  • الإثنين ۳ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Monday 21 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  امیر حاتمی: در حال آماده‌سازی یک تیربار ضد کروز برای نصب روی شناورها هستیم به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح شامگاه سه‌شنبه با حضور در برنامه تیتر امشب در تشریح برنامه‌های وزارت دفاع برای روز صنعت دفاعی، اظهار داشت: رسیدن به توان ساخت […]

به گزارش جامعه نیوز:

 امیر حاتمی: در حال آماده‌سازی یک تیربار ضد کروز برای نصب روی شناورها هستیم

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح شامگاه سه‌شنبه با حضور در برنامه تیتر امشب در تشریح برنامه‌های وزارت دفاع برای روز صنعت دفاعی، اظهار داشت: رسیدن به توان ساخت هواپیما به معنای داشتن بلوغ صنعتی است و بحمدالله در سالیان گذشته در صنعت دفاعی روی این موضوع کارهای زیادی انجام شده که دو دستاورد قابل توجه یعنی هواپیمای جنگنده و آموزشی کوثر و دیگری جت آموزشی یاسین داشتیم. چندی پیش سه فروند از جنگنده کوثر تحویل نیروی هوایی ارتش داده شد که امیدواریم سه فروند دیگر را هم تحویل دهیم.

وی افزود: جت آموزشی یاسین نیز در حال طی مسیر خود است؛ قبل از جت یاسین یک هواپیمای دیگر را تحت عنوان A-90 بومی‌سازی کرده بودیم و در واقع جت یاسین برای مرحله آخر آموزش ما بود که تکمیل شد.

امیر حاتمی در خصوص دستاوردهای وزارت دفاع در حوزه رزم زمینی نیز عنوان کرد: حوزه رزم زمینی شامل تسلیحات و تجهیزات بسیار متنوعی است که اتفاقا همین دیروز که نمایندگان مجلس در حال بازدید از دستاوردهای وزارت دفاع بودند، رئیس سازمان صنایع دفاع گفت ما ۱۷۰۰ محصول در حوزه رزم زمینی در همه رسته‌ها داریم. در این حوزه نزدیک ۱۰۰ درصد نیازهایمان را تامین می‌کنیم.

وزیر دفاع گفت: در حوزه ضد زره‌ها طی سال‌های گذشته دستاوردهای بسیار خوبی مانند دهلاویه داشتیم؛ تانک کرار دستاورد بسیار مهمی بود که اخیرا خط ارتقاء تانک‌های موجود با فناوری‌های کرار افتتاح شد. تیرباری هم در حال آماده سازی است که می‌تواند روی شناورها قرار بگیرد و بعنوان سلاح ضد کروز استفاده شود.

وی تاکید کرد: امروز کمتر محصولی در رژه‌های ما خارجی است؛ مگر آن چیزهایی که از قبل داشتیم که حتی همان‌ها هم توسط خودمان ارتقاء یافته است.

این خبر تکمیل می‌شود …


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها