پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
امیرآبادی: باید بر زنجیره توزیع کالا در کشور نظارت دقیق صورت گیرد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

امیرآبادی: باید بر زنجیره توزیع کالا در کشور نظارت دقیق صورت گیرد

به گزارش جامعه نیوز:

 امیرآبادی: باید بر زنجیره توزیع کالا در کشور نظارت دقیق صورت گیرد

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: در مواردی که ارز ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی تخصیص داده شده بود ما شاهد عرضه کالا با قیمت پایین نبودیم و با وجود تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی کالا باز هم گران به دست مردم می‌رسید.

وی افزود: این نشان می‌دهد به دلیل مسائل و مشکلاتی که در بحث تخصیص ارز ترجیحی به وجود می‌آید با وجود هزینه‌کرد‌ها باز هم جامعه هدف نمی‌توانند از ارز تخصیص یافته بهره لازم را ببرند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در جلساتی که با واردکنندگان داشته‌ایم آنها مطرح می‌کردند واردات نهاده‌های دامی و دارو با ارز نیمایی باعث نمی‌شود که قیمت این کالاها بالاتر رود و در همین حد باقی خواهد ماند.

امیرآبادی خاطرنشان کرد: لذا باید نظارت دقیقی بر زنجیره تولید کالا در کشور داشته باشیم و اجازه ندهیم که کالا پس از ورود به کشور در جریان توزیع با نفوذ افراد فاسد گران به مردم عرضه شود.

وی در پایان گفت: باید جلوی هرگونه دلالی، احتکار، واسطه‌گری و … در بحث زنجیره توزیع کالا گرفته شود تا ما شاهد عرضه کالا با قیمت مناسب به مصرف‌کننده اصلی باشیم.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  تحقیق و تفحص از سازمان «بورس» کلید خورد