رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 430 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May

به گزارش جامعه نیوز:  امضای توافقنامه سیستم واحد پدافند هوایی روسیه و تاجیکستان به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه در چارچوب سفر کاری خود به تاجیکستان با «شیرعلی میرزا» وزیر دفاع این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار توافقنامه ایجاد سیستم واحد منطقه ای پدافند هوایی بین تاجیکستان و فدارسیون […]

به گزارش جامعه نیوز:

 امضای توافقنامه سیستم واحد پدافند هوایی روسیه و تاجیکستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه در چارچوب سفر کاری خود به تاجیکستان با «شیرعلی میرزا» وزیر دفاع این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار توافقنامه ایجاد سیستم واحد منطقه ای پدافند هوایی بین تاجیکستان و فدارسیون روسیه به امضا وزرای دفاع دو کشور رسید.

شایگو ادامه داد: به منظور بهبود توانایی حفاظت از حریم هوایی طرفین پیش نویس توافق نامه ایجاد سیستم مشترک دفاع هوایی منطقه‌ فدارسیون روسیه و تاجیکستان امضا شد که همکاری دو کشور را در این زمینه افزایش خواهد داد.

وی همچنین از نمایندگان وزارت دفاع تاجیکستان برای شرکت در نهمین کنفرانس مسکو در زمینه «امنیت بین المللی، همایش نظامی و فنی و بازی های بین المللی نظامی» دعوت کرد.

شایگو افزود: روسیه آماده افزایش تعداد نظامیان تاجیک برای آموزش در دانشگاه‌های این کشور است و  منتظر حضور ائتلاف نظامی تاجیکستان در مانورهای استراتژیک «غرب ۲۰۲۱» می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد که برای تقویت پتانسیل رزمی نیروهای مسلح تاجیکستان، روسیه اسلحه و تجهیزات نظامی این کشور را تامین و در دانشگاه‌های خود به صورت رایگان برای ارتش تاجیکستان کادر حرفه‌ای آماده می‌کند.

شایگو افزود: در حال حاضر، بیش از ۵۰۰ نفر از سربازان تاجیک در روسیه مشغول تحصیل هستند، همچنین از طریق دوره‌های آموزشی در پایگاه ۲۰۱ روسیه واقع در خاک تاجیکستان سالانه تا هزار متخصص آموزش می‌بینند.

وزیر دفاع روسیه در ادامه برای افزایش تعداد تحصیل کنندگان و تخصص‌ها ابراز آمادگی کرد.

انتهای پیام/.


این خبر را هم ببینید:  مدیران و معاونان شهرداری تهران واکسینه شدند؟

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها