رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۲۹ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 11 May

به گزارش جامعه نیوز:  امضای تفاهم‌نامه وزارت دفاع و شهرداری تهران برای استفاده از تجهیزات اطفاء حریق به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و پیروزحناچی شهردار تهران در خصوص بهره‌مندی مدیریت شهری تهران از تجهیزات هوایی در عملیات اطفاء حریق، تفاهم نامه امضا کردند. امیر سرتیپ […]

به گزارش جامعه نیوز:

 امضای تفاهم‌نامه وزارت دفاع و شهرداری تهران برای استفاده از تجهیزات اطفاء حریق

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و پیروزحناچی شهردار تهران در خصوص بهره‌مندی مدیریت شهری تهران از تجهیزات هوایی در عملیات اطفاء حریق، تفاهم نامه امضا کردند.

امیر سرتیپ حاتمی در این مراسم اظهار داشت: مسئولیت کنترل و پشتیبانی اطفای حریق هوایی در کشور به عهده وزارت دفاع است و این سازمان با استفاده از ظرفیت دانشی و تجارب علمی از تجربه ی خوبی در این زمینه برخوردار است.

امیر حاتمی با بیان اینکه وزارت دفاع از طریق مرکز کنترل و پشتیبانی  اطفای حریق هوایی نقش هماهنگی و پشتیبانی از  یگان های بالگردی کشوری، لشکری و خصوصی را در زمینه اطفای حریق هوایی منابع طبیعی کشور به عهده دارد گفت: این تفاهمنامه در زمینه بهره‌مندی مدیریت شهری تهران از تجهیزات هوایی وزارت دفاع در عملیات اطفاء حریق به امضا رسیده است.

وزیردفاع هدف این تفاهم نامه را  بهره گیری از توانمندی و ظرفیت های علمی عملی و تجارب مشترک در حوزه نجات و اطفای حریق هوایی و همچنین ارتقاء تجهیزات و ایجاد سامانه های ویژه مقابله با حریق با شرایط شهر تهران در راستای سیاست‌های کلان کشور عنوان کرد.  

امیر سرتیپ حاتمی در ادامه برنامه‌ریزی و فراهم نمودن بستر مناسب در زمینه بهره مندی مدیریت شهری تهران از تجهیزات هوایی در عملیات اطفای حریق در حریم و محدوده شهری تهران، استفاده از ظرفیتها و توانمندیهای سازمان‌های وزارت دفاع در خصوص نجات و اطفای حریق، ارتقای تجهیزات و سامانه‌های موجود در مدیریت شهری به خصوص سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران،  تحقیق و توسعه و اجرای طرح های نوین مشترک، استفاده از پرتابه ها و تجهیزات مناسب و اطفای حریق در کاربری‌های مدیریت شهری، بومی سازی تجهیزات آتش نشانی  و … را از موضوعات این تفاهم نامه بر شمرد.

این خبر را هم ببینید:  مذاکره مجدد با آمریکا فقط به شرط جبران خسارات وارده به ایران امکان پذیر است

پیروز حناچی شهردار تهران نیز در این مراسم با بیان اینکه زمینه‌های همکاری از قبل با وزارت دفاع و نیروهای مسلح به وجود داشته است گفت:  این تفاهم‌نامه در راستای افزایش ضریب ایمنی شهروندان در تهران و توسعه همکاری ها صورت گرفته است.
 وی با بیان اینکه این تفاهم نامه در راستای استفاده از بستر و امکانات وزارت دفاع برای بالا بردن هر چه بیشتر ایمنی شهروندان به امضا رسیده  است گفت: با توجه به شرایط شهر تهران،  گستردگی شهر و افزایش تراکم جمعیت،  بحث اطفای حریق هوایی و امداد هوایی بیش از پیش ضروری شده است .

وی با اشاره به شرایط ویژه شهر تهران در خصوص محدودیت های امدادرسانی زمینی در بعضی مواقع گفت:  این تفاهم‌نامه در راستای به روزرسانی تجهیزات و امکانات سازمان آتش‌نشانی و شهرداری تهران برای ارائه هرچه خدمات بهتر و بیشتر به شهروندان صورت گرفته است.

گفتنی است مدت این تفاهم نامه از زمان امضا به مدت ۵ سال تعیین شده است که در صورت رضایت طرفین قابل تمدید خواهد بود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها