پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
امروز در بازار نفت چه خبر بود؟ - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

امروز در بازار نفت چه خبر بود؟

به گزارش جامعه نیوز:

 امروز در بازار نفت چه خبر بود؟

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، قیمت نفت برنت در معاملات امروز بازار جهانی ۹ سنت کاهش یافت و با عقب نشینی از کانال ۶۷ دلاری، ۶۶.۹۶ دلار در هر بشکه به فروش رسید. قیمت نفت آمریکا البته تغییری نکرد و ۶۳.۸۲ دلار در هر بشکه ثابت ماند.

به گزارش اوپک، در آخرین مبادلات بازار جهانی مربوط به ۴ روز پیش قیمت هر بشکه نفت این سازمان ۶۷.۱ دلار تعیین شده است.

به گزارش رویترز، روز گذشته قیمت نفت ۳ درصد کاهش یافته بود و دلیل آن تداوم موج شیوع کرونا و نرخ ابتلای روزانه بالا در هند به عنوان سومین واردکننده نفت در جهان بوده است. کارشناسان می‌گویند البته پیش بینی‌ها هنوز حاکی از بالا بودن تقاضا برای نیمه دوم سال ۲۰۲۱ است و همین امر از افت قابل توجه قیمت نفت در بازار جهانی جلوگیری می‌کند.

ادوارد مویا، کارشناس ارشد مؤسسه اوآندا، در این باره می‌گوید: روند رشد سریع قیمت نفت که طی هفته‌های گذشته شاهد بوده‌ایم، به یک مانع سخت برخورد کرده و بازار نمی‌داند چگونه با بحران کرونا در هند برخورد کند. هند فقط امروز ۳۴۳ هزار مورد ابتلای جدید به کرونا ثبت کرده و تعداد مبتلایان در این کشور از مرز ۲۴ میلیون نفر گذشته است. از طرف دیگر تعداد قربانیان کرونا در این کشور از ۴ هزار نفر در روز فراتر رفته است.

در آمریکا هم مقامات دولتی قول دادند که طی چند روز آینده فعالیت شبکه خط لوله کلونیال به حالت طبیعی بازخواهد گشت. البته شرکت کلونیال شب گذشته اعلام کرد که انتقال سوخت در این شبکه آغاز شده است.

این خبر را هم ببینید:  قالیباف: هزینه کردن در ورزش پول دور ریختن نیست/باید همه با تحریم مبارزه کنیم

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌