پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام مداحان در انتخابات/ ۳ مرداد، زمان اخذ رأی

به گزارش جامعه نیوز:

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام مداحان در انتخابات/ ۳ مرداد، زمان اخذ رأی

روح الله عبداللهی، مسئول کمیته اجرایی ستاد انتخابات کانون مداحان استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس با اشاره به روند ثبت‌نام مداحان برای کاندیداتوری در انتخابات این کانون اظهارداشت: مداحان استان تهران به سه گروه مداحان شاخص، مداحان پیشکسوت و مداحان مستمر تقسیم‌بندی می‌شوند که این انتخابات میان مداحان مستمر انجام ‌خواهد شد. در مدت زمان ثبت‌نام تاکنون روزانه میانگین ۲۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

قوانیت ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات کانون مداحان

وی در تشریح قوانین ثبت نام کاندیداها در انتخابات کانون مداحان مستمر استان تهران اظهار کرد: التزام عملی به اسلام و ولی فقیه، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، عدم سوء سابقه کیفری، رعایت شئونات اسلامی، اخلاقی و دارای حسن شهرت، عدم وابستگی به جریانات منحرف فکری، توانایی جسمی و فرصت کافی برای حضور در جلسات، حداقل سه سال سکونت در شهر حوزه انتخابیه، حداقل سن ۲۵ و حداکثر سن ۶۵ سال و متأهل بودن از شروط ۹ گانه ثبت نام در این انتخابات است.

عبدالهی با اشاره به اینکه علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در انتخابات تا ساعت ۱۶ امروز پنجشنبه ۲۶ تیرماه فرصت دارند، تصریح کرد: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام علاوه بر ارائه مدارک سه جلدی، باید گواهی عدم سوءپیشینه داشته باشند؛ کاندیداها بعد از ثبت نام یک هفته مهلت دارند تا این گواهی را به ادارات تبلیغات اسلامی استان تهران ارائه دهند.

مسئول کمیته اجرایی ستاد انتخابات کانون مداحان استان تهران گفت: برای اطلاع‌رسانی برگزاری این انتخابات در مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و جلسات هیأت‌های مستمر بنر نصب شد و از طریق پیامک نیز به مداحان اطلاع‌رسانی شد تا تمامی افراد امکان ثبت‌نام برای کاندیداتوری در این انتخابات را داشته باشند. شورای هیأت‌های مذهبی شهرستان‌های مختلف نیز در این زمینه اطلاع‌رسانی لازم را داشته است.

این خبر را هم ببینید:  اختصاصی|‌ جزئیات گزارش کمیسیون تحقیق درباره اعتبارنامه «تاجگردون»

امکان تبلیغات برای کاندیداها مهیاست

وی با بیان اینکه بعد از پایان ثبت‌نام مانند تمام انتخابات‌های دیگر، افراد کاندید می‌توانند تا ۲۴ ساعت قبل از زمان انتخابات، تبلیغات داشته باشند، گفت: انتخابات روز جمعه ۳ مردادماه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در ادارات تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار خواهد شد و اگر اداره‌ای نیز فضای مسقف کوچکی داشت، باید انتخابات را در فضای حسینیه‌ برگزار کند که لیست پایگاه‌های ۱۹ گانه اخذ رأی، متعاقباً اعلام خواهد شد.

انتخابات کانون مداحان روز ۳مردادماه برگزار می‌شود

عبدالهی افزود: انتخابات کانون مداحان استان تهران روز جمعه ۳مردادماه از ساعت ۸ تا ۱۶ برگزار می‌شود و از تمام مداحان این استان درخواست می‌کنیم، در این فرایند شرکت کنند تا ان‌شاءالله شاهد تشکیل کانونی مقتدر باشیم تا اثرگذاری لازم را داشته باشد.

مسئول کمیته اجرایی ستاد انتخابات کانون مداحان استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: در روز برگزاری انتخابات نماینده‌ای از ناجا، فرمانداری، کانون مداحان، پیشکسوتان، اداره تبلیغات اسلامی شهرستان، اداره‌کل تشکل‌های دینی سازمان، شورای هیأت‌های مذهبی و … حضور خواهند داشت و بر روند برگزاری نظارت خواهند کرد.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *