رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April
اوقات شرعی

جامعه نیوز

به گزارش جامعه نیوز: امام صادق(ع) توانست با جوانان علی رغم فاصله سنی شبکه‌های ارتباطی را برقرار کند به گزارش خبرگزاری فارس، به مناسبت شهادت امام صادق علیه‌السلام جمعیت فرهنگی امام منتظر لبنان کنفرانسی با عنوان «امام صادق احیاکننده راه جهانی برای علوم تمدنی» را به صورت وبینار برگزار نمودند که در این کنفرانس آیت […]

به گزارش جامعه نیوز:

امام صادق(ع) توانست با جوانان علی رغم فاصله سنی شبکه‌های ارتباطی را برقرار کند

به گزارش خبرگزاری فارس، به مناسبت شهادت امام صادق علیه‌السلام جمعیت فرهنگی امام منتظر لبنان کنفرانسی با عنوان «امام صادق احیاکننده راه جهانی برای علوم تمدنی» را به صورت وبینار برگزار نمودند که در این کنفرانس آیت الله طباطبایی نماینده رهبر انقلاب در سوریه در باب سیره امام صادق علیه‌السلام در برخورد با جوانان سخن گفتند.

آیت الله طباطبایی در این کنفرانس سیره حضرت صادق علیه السلام در برخورد با جوانان را به چهار بخش تقسیم کردند و بیان داشتند: می‌توان گفت حضرت صادق علیه‌السلام در برخورد با جوانان چهاربرنامه را اجرا نمودند:

۱. برنامه های اخلاقی: حضرت صادق سعی نمودند ایمان و تقوا را در دل های پاک جوانان عمق ببخشند.

۲. برنامه های دینی: به دلیل اینکه جوانان در معرض حملات دشمنان از لحاظ فکری و فرهنگی بودند لذا حضرت با پر رنگ کردن مباحث دینی و بیان دقیق آن جوانان را از انحراف مصون داشتند.

۳. برنامه های آموزشی: حضرت با آموزش هایی که با رفاقت و مهربانانه برگزار می نمودند آن ها را جذب می کردند و می فرمودند: من دوست دارم جوانان نبینم مگر در دو حالت یا عالم باشد یا در حال علم آموزی

۴. محور قرار دادن مباحث قرآنی:

حضرت صادق علیه‌السلام، جوانان را سفارش به یادگیری قرآن می‌کردند و با تاثیر قرآن بر جوانان راه اصلاح آنها را فراهم می کردند و می‌فرمودند: کسی که قرآن بخواند در حالی که جوان و مومن است قرآن با گوشت و خون او مخلوط می شود.

این خبر را هم ببینید:  نماینده مجلس: رد پای حسین فریدون در سوء عملکرد سازمان منطقه آزاد قشم

نماینده رهبر انقلاب در سوریه در پایان سخنان خود افزود: امام صادق علیه السلام توانست با جوانان علی رغم فاصله سنی که بین ایشان و جوانان بود شبکه های ارتباطی را برقرار کند و این همان کاری بود که حضرت امام خمینی نیز از آن استفاده نمود و در پیروزی انقلاب اسلامی ایران موثر بود و شما ملاحظه می کنید امروز جوانان عصر خمینی در سرتاسر جهان به دنبال گسترش عدالت هستند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها