پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

اقتصاد لیبرالی راهکاری برای مقابله با چالش‌های اقتصادی کرونا ندارد

به گزارش جامعه نیوز:

 اقتصاد لیبرالی راهکاری برای مقابله با چالش‌های اقتصادی کرونا ندارد

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، مراسم اختتامیه چالش ملی کرونا به همت بسیج دانشجویی برگزار شد.

حجت الله عبدالملکی عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) در این مراسم با بیان اینکه اقتصاد لیبرالی آمریکا هیچ راهکاری برای مقابله با چالش های اقتصادی کرونا ندارد، گفت: امروز شاهدیم ۳۰میلیون نفر در این کشور شغل خود را از دست داده اند و اقتصاد لیبرالی راه حلی برای کمک به آنها ندارد.

وی با اشاره به اتخاذ سیاست‌های رفاهی و معیشتی برای مردم در کشورهای دنیا افزود: در ایران هم ما باید به سمت اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان حرکت کنیم.

عبدالملکی تاکید کرد: در پی شیوع کرونا رشد اقتصاد دانش بنیان در دنیا و در ایران سرعت گرفته و این اتفاق مبارکی است.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: اگر می خواهیم از بحران اقتصادی کرونا رها شویم ابتدا باید این بیماری از بین برود، اگر این بیماری هم چنان ادامه داشته باشد باید اقتصاد خود را با کمک افراد خلاق اداره کنیم چون این افراد خلاق هستند که می توانند چالش ها را حل کنند و چالش ملی کرونا نیز در این راستا برگزار شده است.

وی تصریح کرد: در کشورمان ماده اولیه شرکت های دانش بنیان یعنی مغزهای خلاق وجود دارد به گونه ای که از بین ۱۵ میلیون تحصیل کرده دانشگاهی کشورمان یک تا یک و نیم میلیون نفر نخبه و خلاق هستند با این وجود باید از این ظرفیت استفاده شود.

این خبر را هم ببینید:  رای منفی مجلس به لغو بررسی طرح حمایت از کاربران شبکه‌های اجتماعی طبق اصل ۸۵

عبدالملکی گفت: قطعا راه حل جوانان و نخبگان ایران در دنیا مورد استقبال قرار می گیرند چرا که امروز شاهدیم تعداد زیادی از استارت آپ های کشورمان به دلیل مساعد نبودن فضا جذب کشورهای خارجی شده اند.

وی ادامه داد: اثرگذاری طرح های ارایه شده در چالش ملی کرونا باید ارزیابی و پیگیری شوند و مورد استفاده قرار بگیرند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه کمیته امداد از حامیان چالش ملی کرونا است و ما مایل هستیم که برخی از این نوآوری ها را به بهره برداری برسانیم، اظهار داشت: تعدادی از ایده هایی که در چالش ملی کرونا ارایه شده اند و می توانند به اشتغال محرومین کمک کنند توسط کمیته امداد مورد حمایت قرار خواهند گرفت که این طرح ها شامل تولید اقلام بهداشتی و برخی تولیدات دیگر هستند.

عبدالملکی تصریح کرد: کمیته امداد از طریق صندوق نوید از طرح های خود در چالش ملی کرونا حمایت می کند و هم چنین محصولات تولیدی را نیز خریداری خواهیم کرد.

وی بیان کرد: کمیته امداد پس از غربالگری طرح های ارایه شده در چالش ملی کرونا ۴ طرح را برای حمایت انتخاب کرده ولی ما نیازمند تکمیل اطلاعات خود در رابطه با این طرح ها هستیم.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *