رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

به گزارش جامعه نیوز:  افزایش ۳۰ درصدی تسهیلات مکانیزاسیون باغبانی در خراسان رضوی به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، محمد میری گفت: از محل اعتبارات ملی خط نهم مکانیزاسیون کشاورزی بیش از۶۴۰میلیارد ریال تسهیلات به بخش باغبانی استان خراسان رضوی با نرخ ترجیحی ۱۵ درصد برای […]

به گزارش جامعه نیوز:

 افزایش ۳۰ درصدی تسهیلات مکانیزاسیون باغبانی در خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، محمد میری گفت: از محل اعتبارات ملی خط نهم مکانیزاسیون کشاورزی بیش از۶۴۰میلیارد ریال تسهیلات به بخش باغبانی استان خراسان رضوی با نرخ ترجیحی ۱۵ درصد برای سال ۱۴۰۰ تخصیص داده شده است.

سرپرست مدیریت باغبانی سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی افزود: این تسهیلات  نسبت به تخصیص سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است و با سود ۱۵ درصد، سهم آورده ۲۰ درصد و بازپرداخت ۵ ساله به بهره‌برداران پرداخت می‌شود.

وی گفت: در سال گذشته نیز  بالغ بر۱۵۷ میلیارد ریال تسهیلات برای خرید بیش از یکهزارو ۷۸  فقره ماشین آلات و ادوات باغبانی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: توسعه مکانیزاسیون کشاورزی  باعث صرفه جویی در منابع آب، کود وسم و سایر نهاده های مورد استفاده  و کاهش ضایعات کشاورزی می شود.

سرپرست مدیریت باغبانی سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی از مواردی چون آگاهی پایین باغداران در استفاده صحیح از وسایل مکانیکی و فواید آن ، گران بودن وسایل و ضعف خدمات پشتیبانی و مشاوره‌ای  بعنوان مهمترین مشکلات توسعه مکانیزاسیون در بخش باغبانی نام برد.

محمد میری خاطر نشان کرد: خوشبختانه مکانیزاسیون باغبانی در استان علی‌رغم عقب‌ماندگی تاریخی، در سالهای اخیر مورد توجه ویژه قرار گرفت، این توجه سبب شده تا انواع ادوات باغبانی به طور مطلوبی در کشور تأمین شود بطوریکه در حوزه مبارزه با سرمازدگی و تگرگ توانسته‌ایم بیش از ۵ نوع فناوری جدید معرفی و توسعه دهیم ، در حال حاضر با تکنولوژی‌های نوین قادر هستیم با تگرگ مبارزه کرده و مشکلات بخش عمده‌ای از باغات را که به‌دلیل سرمازدگی با مشکل روبه‌رو می‌شد، با نصب سامانه‌های ضد سرما و ضد تگرک کاهش دهیم .

این خبر را هم ببینید:  یک‌هشتم نهایی جام حذفی| شکست خانگی نساجی مقابل ملوان/ پرواز قوهای سپید به مرحله بعد

وی گفت:توسعه مکانیزاسیون در حوزه گیاهان دارویی و گلخانه ها از اولویت‌های ما در سال ۱۴۰۰بوده و باید سرمایه‌گذاری و توجه ویژه‌ای به این بخش صورت گیرد.

سرپرست مدیریت باغبانی سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی عنوان کرد:  در حوزه مکانیزاسیون باغی ماشین‌آلات باغبانی بسیار تکنیک‌بر و گرانقیمت هستند و عموما سرمایه‌گذاری صنایع داخل به سمت تولید ماشین‌آلات باغبانی کمتر رفته است و قطعا در این حوزه هم نیاز به سرمایه‌گذار و هم حمایت داریم،درهمین راستا بالغ بر ۵۰ نوع دستگاه و ادوات مورد نیاز برای نوسازی وتجهیز ناوگان در سال جدید در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/۷۰۰۶۸


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها