پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
افزایش ورودی زندانیان مربوط به مواد مخدر - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

افزایش ورودی زندانیان مربوط به مواد مخدر

به گزارش جامعه نیوز:

 افزایش ورودی زندانیان مربوط به مواد مخدر

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جریان بازدید از حوزه‌های قضایی استان اظهار کرد: هدف از این حضور بررسی مسائل و مشکلات این مجموعه و تعیین تکلیف پرونده‌های مهم و معوق است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان افزود: در موضوع جرایم مواد مخدر و ورودی زندانیان در این موضوع به زندان، شاهد افزایش زندانی هستیم که باید در کنار مبارزه با فساد این موضوع مورد اهتمام جدی قرار گیرد و با انجام اقدامات پیشگیرانه این روند افزایش را کاهش داد.

وی به موضوع پرونده‌های  مهم و خاص دادسرای زنجان اشاره کرد و گفت: باید با همت کارکنان قضایی و اداری دادسرای زنجان، رسیدگی به این پرونده‌ها با سرعت و دقت انجام و تعیین تکلیف شوند تا در آینده نه چندان دور شاهد وجود این پرونده‌ها نباشیم.

صادقی نیارکی بر بازدید مستمر قضات دادسرا از زندان و دیدار چهره به چهره با زندانیان تاکید کرد و افزود: حضور با برنامه و هدفمند قضات در راستای حل مسائل و مشکلات زندان و زندانیان امری لازم و ضروری است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان تصریح کرد: استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس در جرایم کم اهمیت از جمله زندانیان رای باز یا نیمه باز برای اشتغالزایی و رسیدگی به امورات و معیشت خانواده زندانیان مورد توجه قرار گیرد تا از آسیب‌های بعدی پیشگیری شود.

وی توجه به سیره نبوی در انجام کارها را مورد تاکید قرار داد و افزود: سیره نبوی را به نحو احسن انجام دهیم، به عبارتی اگر دیدید کسی ناتوان از پرداخت دین است به او مهلت دهیم، سخت‌گیری نکنیم و امیدواریم با عمل به آموزه‌های دینی هیچ محکوم مالی در زندان نداشته باشیم.

این خبر را هم ببینید:  سوئیس و اروپا نباید تحت تاثیر فشارهای آمریکا قرار گیرند

لازم به ذکر است، در این جلسه پرونده‌های مهم و خاص مطرح در دادسرای زنجان با حضور قضات رسیدگی کننده مورد به مورد بررسی و تدابیر لازم اتخاذ شد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق