پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
افزایش قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد / احتمال فاجعه کووید ۱۹ در آینده نزدیک - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

افزایش قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد / احتمال فاجعه کووید ۱۹ در آینده نزدیک

به گزارش جامعه نیوز:

 افزایش قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد / احتمال فاجعه کووید ۱۹ در آینده نزدیک

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج پرویز یزدان‌پناه از افزایش شمار جانباختگان کووید۱۹ استان به ۵۷۷ نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۶ هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: هم‌اکنون ۵۷۰ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۲۰۷ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۲۸ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۳۶۸۲۰ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 وی اذعان داشت: از ۱۰۰۰ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود ۴۴ درصد نمونه ها مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های  بویراحمد، کهگیلویه، گچساران و مارگون هستند. همچنین از ۴۵۱ نمونه رپید تست حدود ٢۶ درصد موارد مثبت و بیشترین آمار در بهمئی، مارگون و کهگیلویه بود.

دکتر یزدان‌پناه گفت: بیماری روزانه روند صعودی خود را طی می‌کند که ممکن است در اینده نزدیک فاجعه ایجاد کند. همه باید دست به دست هم دهیم تا از پیشروی و شیوع بیش از پیش بیماری جلوگیری کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطر نشان کرد: استفاده صحیح از ماسک، دوری از تجمعات و دورهمی‌ها و حفظ قرنطینه خانگی از اصولی ترین راه‌های جلوگیری از شیوع بیماری است.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴


این خبر را هم ببینید:  مخالف وزیر پیشنهادی ورزش/ راستینه: برنامه‌های سجادی غیرتحولی است