پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

افزایش قابل توجه فروش گوشی‌های ۵G در چین/توسعه انفجاری شبکه ۵G

به گزارش جامعه نیوز:

افزایش قابل توجه فروش گوشی‌های ۵G در چین/توسعه انفجاری شبکه ۵G

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، داده‌های آکادمی اطلاعات و فناوری ارتباطات چین نشان می‌دهد ماه گذشته میلادی ۱۷.۵۱ میلیون دستگاه گوشی ۵G در بازار این کشور عرضه شده است.

این آمار حاکی از آن است که سهم گوشی‌های ۵G از کل گوشی‌های موبایل در چین از ۴۶.۳ درصد در ماه می به ۶۱.۲ درصد افزایش یافته است.

آمار آکادمی فناوری ارتباطات چین نشان می‌دهد که ۱۰۵ نوع گوشی ۵G در بازار چین عرضه می‌شود و در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ معادل ۶۳.۶ میلیون گوشی ۵G در این کشور به فروش رفته است.

مؤسسه مشاوره‌ای‌ بین‌المللی دیلویت، در گزارش ماه ژوئن خود اعلام کرد که عرضه گوشی‌های ۵G در بازار چین به شکلی انفجاری رو به افزایش است و ساخت ایستگاه‌های مخابراتی در این کشور هم رو به گسترش گذاشته است.

این گزارش نشان می‌دهد که انتظار می‌رود چین شاهد شکل گرفتن موج نخست گسترش شبکه نسل پنجم باشد به گونه‌ای که پوشش این شبکه به طور مداوم در حال بالا رفتن بوده و قیمت گوشی‌های نسل پنجم نیز در حال کاهش هستند.

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین پیشتر گفته بود که این کشور توسعه شبکه نسل پنجم  مخابرات را سرعت بخشیده و تا پایان سال جاری ۶۰۰ هزار ایستگه مخابراتی ۵G در این کشور ساخته خواهد شد.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  غرش سامانه موشکی مرصاد و طبس در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 99

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *