رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

به گزارش جامعه نیوز:  افزایش حقوق کارگران با تورم همخوانی ندارد به گزارش خبرگزاری فارس از ساوه؛ داود میرزائی ظهر در مراسم تجلیل از برخی کارگران و بانوان شاغل در واحدهای تولیدی و صنعتی ساوه افزود: با توجه به تورم افسارگسیخته و خط فقر ۱۰ میلیون تومانی، کارگران با این دستمزد می‌توانند ۶۰ درصد امورات […]

به گزارش جامعه نیوز:

 افزایش حقوق کارگران با تورم همخوانی ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساوه؛ داود میرزائی ظهر در مراسم تجلیل از برخی کارگران و بانوان شاغل در واحدهای تولیدی و صنعتی ساوه افزود: با توجه به تورم افسارگسیخته و خط فقر ۱۰ میلیون تومانی، کارگران با این دستمزد می‌توانند ۶۰ درصد امورات زندگی‌شان را تأمین کنند.

وی اضافه کرد: کارگران جزء اقشار مظلوم جامعه هستند و همواره در شرایط مختلف و سخت برای چرخش چرخ‌های تولید و صنعت تلاش می‌کنند.

دبیر اجرائی خانه کارگر شهرستان‌های ساوه و زرندیه با اشاره به شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: با گسترش و شیوع این ویروس، فرهنگیان در فضای مجازی، برخی کارمندان دولت در دوره‌های مختلف از طریق دورکاری و … به فعالیت خود ادامه دادند اما این قشر از ابتدا تاکنون با حضور در واحدهای تولیدی و صنعتی به روند کاری خود بدون کوچکترین وقفه ادامه دادند.

میرزایی با اشاره به جنگ تمام‌عیار اقتصادی دشمنان علیه ایران اسلامی، بیان کرد: کارگران در این جنگ همواره در خط مقدم جهاد و مبارزه با دشمنان از حیث کار و معیشت قرار داشته‌اند.

وی، با توجه به نام‌گذاری هفته کار و کارگر و قرار دادن روزی برای تجلیل از بانوان کارگر شاغل در واحدهای مختلف صنایع گفت: جامعه‌ کارگری زحمات بانوان کارگر و پرسنل خطوط تولیدی را ارج می‌نهد و سپاسگزار آنان است.

دبیر اجرائی خانه کارگر شهرستان‌های ساوه و زرندیه در بخشی دیگر از سخنانش گفت: متأسفانه تعاونی‌های مصرف و کارکنان در واحدهای تولیدی و صنعتی فعال نیست در حالی که در سالیان گذشته با فعالیت این تعاونی‌ها کارگران اقلام ریز و درشت خود و در مواردی جهیزیه فرزندان را به‌صورت اقساطی از آن تأمین می‌کردند.

این خبر را هم ببینید:  تجلیل از خانواده شهدای معلم و روحانی در همدان

میرزائی، حذف بن کارگری و تعطیلی تعاونی‌های مسکن را از دیگر چالش‌های فرا روی کارگران دانست و گفت: ساوه شهری کارگری است و وجود هزاران کارگر شاغل در آن، می‌طلبد که زمین‌های مناسب برای ساخت و ساز آپارتمان و اسکان کارگران از سوی مسئولان مربوطه اختصاص یابد.

وی، ایجاد انگیزه در کارگران را از مهم‌ترین دلایل افزایش تولید دانست و افزود: نبود امنیت شغلی در کاهش انگیزه و راندمان تولید مؤثر است لذا باید تدابیری برای این مهم اندیشیده شود.

دبیر اجرائی خانه کارگر شهرستان‌های ساوه و زرندیه بر ضرورت تشکیل اتحادیه زنان کارگر در ساوه با رویکرد تقویت توانمندی‌های آنان تأکید کرد و اظهار امیدواری کرد؛ با تشکیل این مهم شاهد فعالیت پویاتر بانوان، بیان مسائل و مشکلات و رفع این قشر در واحدهای تولیدی و صنعتی باشیم.

میرزائی در این مراسم گفت: هفته کارگر بهانه‌ای است برای بزرگداشت نقش کارگران در جامعه به‌ویژه بانوان کارگر که تصور پیشرفت و توسعه یک جامعه بدون حضور این قشری زحمتکش محال است.

وی افزود: بانوان نیز به عنوان نیمی از جمعیت جامعه در بالا بردن سطح تولید و بهره‌وری بیشتر از نظر اقتصادی، رشد و توسعه جامعه سهم بسزایی دارند که این قابل تقدیر است.

دبیر اجرائی خانه کارگر شهرستان‌های ساوه و زرندیه ادامه داد: با توجه به اینکه چهارمین روز هفته کارگر به عنوان زنان کارگر نام‌گذاری شده است در این روز مجالی فراهم است تا اهمیت کار و تلاش و کرامت کارگران شریف به‌خصوص بانوانی که علاوه بر وظایف سنگینی که در کانون خانواده بر عهده‌شان است در جامعه نیز نقش بی‌ به دلیلی در خودکفایی و استقلال اقتصادی کشور را از خود نشان داده‌اند مورد تجلیل و تکریم قرار گیرند.

این خبر را هم ببینید:  تلاش آتش‌نشانان برای نجات دختر 13 ساله زنجانی نتیجه نداد/ غرق شدگی به خاطر نجات جان برادر

میرزائی بانوان را قشر بسیار مهم و تأثیرگذار جامعه دانست که با حضور هرچه بیشتر آنان در جامعه زمینه‌های پیشرفت و توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی برای آن جامعه مهیا می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان مرکزی نیز گفت: بسیاری از قانون‌های مربوط به جامعه‌ کارگری به دلیل عدم شناخت و تخصص نمایندگان مجلس در شورای اسلامی به‌خوبی تصویب و اجرا نمی‌شود.

علیرضا امیری با اشاره به این‌که انتخاب نماینده‌ اصلح تأثیر بسزایی در وضعیت جامعه و نیز جامعه‌ کارگری دارد، افزود: گاهی همین بی‌تفاوت بودن و عدم حضور در انتخابات باعث می‌شود تا گزینه‌ مناسبی وارد منصب شود که تجربه و تخصص لازم برای اداره امور را نداشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه انتخاب‌ها در سرنوشت‌ها مهم است، اظهار کرد: گاها تضعیف حق کارگر و یا بازنشستگان در جامعه به نوع انتخاب و عدم آشنایی به قوانین برمی‌گردد.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان مرکزی با اشاره به‌ضرورت اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بیان کرد: موضوع همسان‌سازی یا متناسب‌سازی در برنامه ششم توسعه به عنوان یک مصوبه بوده و قرار است دولت از محل بدهی‌های تأمین اجتماعی مبلغی را در اختیار سازمان قرار دهد تا این مهم انجام شود.

امیری خاطرنشان ساخت: متناسب‌سازی حقوق، سالیان متمادی خواسته اصلی بازنشستگان بوده و برای اجرای کامل آن تلاش خواهد شد.

همزمان با گرامیداشت هفته کار و کارگر از برخی بانوان شاغل و کارگران نمونه ساوه از سوی تشکیلات خانه کارگر شهرستان‌های ساوه و زرندیه با اهدای گل و هدایایی تجلیل شد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها