رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

به گزارش جامعه نیوز:  افزایش جمعیت گوزن‌های زرد در سایت دشت‌ناز کوروس ربیعی امروز درباره وضعیت گوزن زرد در مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری  اظهار کرد: تا پایان سال گذشته تعداد گوزن‌های موجود در سایت دشت‌ناز ساری ۵۱ رأس بوده که با اجرای برنامه‌های حفاظتی برای پیشگیری از تلف شدن […]

به گزارش جامعه نیوز:

 افزایش جمعیت گوزن‌های زرد در سایت دشت‌ناز

کوروس ربیعی امروز درباره وضعیت گوزن زرد در مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری  اظهار کرد: تا پایان سال گذشته تعداد گوزن‌های موجود در سایت دشت‌ناز ساری ۵۱ رأس بوده که با اجرای برنامه‌های حفاظتی برای پیشگیری از تلف شدن و طعمه قرار گرفتن گوزن‌ها، اکنون تعداد آنها به ۵۹ رأس رسیده است.

وی با اشاره به افزایش جمعیت گوزن‌های زرد در سایت دشت‌ناز،گفت: این سایت، یکی از مراکز فعال استان مازندران بوده که میزبان تکثیر گوزن زرد انتخاب شده است.

مسؤول اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران با تاکید بر ضرورت کنترل و حفاظت شدیدتر از گونه گوزن زرد به‌ویژه در این فصل از سال، افزود: برای جلوگیری از آسیب رساندن به این گونه بحث تغذیه نیز در دستور کار قرار دارد.

ربیعی با اعلام اینکه سالانه ۲۰ تا ۲۵ درصد به جمعیت این گونه در سایت دشت‌ناز اضافه می‌شود، اظهار کرد: اولویت و هدف نخست نجات این گونه از خطر انقراض بوده که با استمرار این روند این هدف محقق می‌شود.

وی در پایان گفت: هدف مهم دیگر رهاسازی گوزن زرد ایرانی در زیستگاه‌های اصلی‌شان یعنی مناطق غربی و جنوب غربی ایران پس از رسیدن تعدادشان به حد مطلوب است.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ج


این خبر را هم ببینید:  «معنویت» برگ برنده سپاه است

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها