پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
افزایش اعمال محدودیت در نجف و خلوتی حرم علوی +عکس - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

افزایش اعمال محدودیت در نجف و خلوتی حرم علوی +عکس

به گزارش جامعه نیوز:

افزایش اعمال محدودیت در نجف و خلوتی حرم علوی +عکس

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، با افزایش شیوع کرونا در عراق و به ویژه نجف اشرف، منع تردد در این شهر بیش از هفته‌های گذشته توسط پلیس نجف اعمال شد.

13990407000804 Test NewPhotoFree - افزایش اعمال محدودیت در نجف و خلوتی حرم علوی +عکس

 

به طوری که علاوه بر ورودی شهر نجف، خیابان‌های اصلی و پرتردد نجف نیز گادر امنیتی پلیس این شهر مستقر شد تا از تردد افراد در شهر جلوگیری شود.

13990403000322 Test NewPhotoFree - افزایش اعمال محدودیت در نجف و خلوتی حرم علوی +عکس

 

همچنین در ورودی بازار نجف در حوالی حرم امیرالمؤمنین (ع) نیز پلس نجف اجازه تردد به مردم را نمی‌دهد. با این اقدام استاندار نجف، خیابان‌های این شهر خلوت و به نوعی خالی از شهروند شده است و حتی مغازه‌ها و سایر مراکز امکان فعالیت ندارد.

13990407000796 Test NewPhotoFree - افزایش اعمال محدودیت در نجف و خلوتی حرم علوی +عکس

البته با وجود اعمال محدودیت توسط پلیس نجف، درهای حرم علوی به روی زائران باز است و افراد امکان تشرف به حرم امیرالمؤمنین (ع) را دارند که به دلیل منع تردد در شهر، کسی از ظهر به بعد به زیارت مشرف نمی‌شود و تنها خادمان و ساکنان اطراف حرم امکان حضور در حرم امام علی (ع) را دارند و غربت در حرم علوی بیش از هر زمانی موج می‌زند تا جایی که هنگام غروب در حرم امام علی (ع) تعداد زائران به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد.

13990407000797 Test NewPhotoFree - افزایش اعمال محدودیت در نجف و خلوتی حرم علوی +عکس

این امر در حالی است که از هفته گذشته در کربلا نیز کاهش تردد اعمال شد اما همچنان حرم سیدالشهدا (ع) هنگام غروب و به ویژه بعد از اذان مغرب با حضور زائران حال و هوای دیگری دارد و کسی مانع تشرف به این قطعه از بهشت نمی‌شود.

این خبر را هم ببینید:  نامزدها شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا را تا پایان تبلیغات انتخابات رعایت کنند

به گزارش فارس، شیوع کرونا موجب اعمال محدودیت در بسیاری از اماکن مذهبی شده است و با این وجود حرم‌های مطهر در عراق پذیرای زائران است.

انتهای پیام/