رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

به گزارش جامعه نیوز:  افراد دارای اولویت در تزریق واکسن تعلل نکنند به گزارش خبرگزاری فارس از قم، محمدرضا قدیر که در نشست امروز ستاد مدیریت بحران استان سخن می گفت با اشاره به این که شیب پذیرش بیماران کرونایی در قم از حالت آسانسوری به حالت پلکانی تغییر یافته است بیان کرد: البته هنوز […]

به گزارش جامعه نیوز:

 افراد دارای اولویت در تزریق واکسن تعلل نکنند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، محمدرضا قدیر که در نشست امروز ستاد مدیریت بحران استان سخن می گفت با اشاره به این که شیب پذیرش بیماران کرونایی در قم از حالت آسانسوری به حالت پلکانی تغییر یافته است بیان کرد: البته هنوز به صورت کامل به سطح فِلُت یا همان سطح صاف در نمودارها نرسیده ایم، اما امیدواریم پس از رسیدن به سطح فلت، شاهد شیب نزولی کرونا در استان باشیم.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۵۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که متأسفانه حال حدود ۱۲۰ نفر از آنان وخیم گزارش می شود، ضمن آن که میانگین روزانه جانباختگان کرونایی در قم هم ۷ تا ۱۰ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی در عین حال یادآور شد: در موج جدید این بیماری تلاش کردیم تا با ۱۶ ساعته کردن فعالیت مراکز منتخب بهداشتی و همچنین دنبال کردن سیاست بستری موقت مبتلایان در ۵ بیمارستان قم، هم شناسایی مبتلایان و رهگیری آنان سرعت گیرد و هم این که مدیریت تخت های بیمارستانی محقق شود.

قدیر با اذعان بر این که بهترین واکسن، اولین واکسن است از گروه های اولویت دار برای تزریق واکسن خواست تا بدون تعلل نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند و بدانند که هدف از تزریق واکسن، جلوگیری از مرگ و میر و تولید آنتی بادی در بدن است.

وی با اشاره به راه اندازی برخی مراکز بهداشتی در قم برای تزریق گسترده تر واکسن خاطرنشان کرد: تاکنون حدود ۱۰ هزار و ۲۰۰ دُز واکسن به افراد اولویت دار در استان و بر اساس سند ملی واکسیناسیون تزریق شده است.

این خبر را هم ببینید:  صدای زندگی در حاشیه رودخانه ارس / تولد نوزاد عجول در آمبولانس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اضافه کرد: مردم بدانند که ویروس های تنفسی مانند کرونا حدّ و مرز نمی شناسند و البته تفاوت فاحشی هم بین واکسن های وارداتی وجود ندارد، ضمن آن که ویژگی های خطرناک تر ویروس جهش یافته هندی می طلبد تا شناسایی بیشتر و سریع تر بیماران در دستور کار باشد.

قدیر درباره راه اندازی و افتتاح بیمارستان مادر در قم نیز گفت: تیم کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی در حال بازدید از این بیمارستان و اظهارنظر نهایی هستند تا إن شاء الله این مرکز درمانی نیز به مجموعه بهداشت و درمان قم اضافه شود.

انتهای پیام/۲۲۵۸


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها