پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

افتتاح کتابخانه «شهید ابراهیم هادی» توسط گروه جهادی شهدا + فیلم

به گزارش جامعه نیوز:

افتتاح کتابخانه «شهید ابراهیم هادی» توسط گروه جهادی شهدا + فیلم

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، گروه جهادی شهدا دومین کتابخانه جهادی خود را در منطقه دامغان با نام «شهید ابراهیم هادی» افتتاح کرد. در این افتتاحیه جمعی از خانواده شهدا نیز حضور داشتند.

محسن اسماعیلی مسئول گروه جهادی شهدا در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره این کتابخانه اظهارداشت: همزمان با میلاد ثامن‌الحجج امام رضا (ع)، «گروه جهادی شهدا» دومین کتابخانه جهادی خود را در منطقه‌ای کم‌برخوردار و محروم از کتابخانه، افتتاح کرد.

13990413000107 Test NewPhotoFree - افتتاح کتابخانه «شهید ابراهیم هادی» توسط گروه جهادی شهدا + فیلم13990413000112 Test NewPhotoFree - افتتاح کتابخانه «شهید ابراهیم هادی» توسط گروه جهادی شهدا + فیلم

 

وی با بیان اینکه هر کتابخانه به نام یک شهید مزین و افتتاح می‌شود، ابراز داشت: این بار برای کتابخانه شهرستان دامغان نام «شهید ابراهیم هادی» برای کتابخانه انتخاب شد، همانگونه که برای کتابخانه منطقه رودبار روستای سیبن نام «شهید خرازی» نهاده شد.(اینجا بخوانید)

13990413000111 Test NewPhotoFree - افتتاح کتابخانه «شهید ابراهیم هادی» توسط گروه جهادی شهدا + فیلم

13990413000110 Test NewPhotoFree - افتتاح کتابخانه «شهید ابراهیم هادی» توسط گروه جهادی شهدا + فیلم

 

به گفته اسماعیلی، گروه جهادی شهدا تصمیم دارد در مناطق محروم کشور، کتابخانه‌‌ای مجهز را در اختیار جوانان و نوجوانان قرار دهد، گروه جهادی ما مردمی و خودجوش عمل می‌کند و وابسته به نهاد یا سازمانی نیست، از این رو ۸ عضو این گروه به شهرستان‌ها و روستا‌های کم‌برخوردار یا محروم رفته و کتابخانه برای جوانان و نوجوانان آن منطقه افتتاح می‌کنیم.

 

13990413000130 Test NewPhotoFree - افتتاح کتابخانه «شهید ابراهیم هادی» توسط گروه جهادی شهدا + فیلم

13990413000112 Test NewPhotoFree - افتتاح کتابخانه «شهید ابراهیم هادی» توسط گروه جهادی شهدا + فیلم

 

مسئول گروه جهادی شهدا متذکر شد، پس از افتتاح کتابخانه‌ها در مناطق روستایی، آنها را رها نکرده و تلاش بر شارژ و بروزرسانی قفسه‌ها داریم تا مخاطبان آن مناطق هم از آثار به روز بهره‌مند شوند. 

اسماعیلی به افتتاح کتابخانه در دامغان و رعایت پروتکل بهداشتی در آن اشاره کرد و عنوان داشت: «کتابخانه شهید ابراهیم هادی» در منطقه‌ای که بیش از ۵۰ هزار نفر سکنه دارد ،همزمان با میلاد امام رضا (ع) با بیش از ۱۰ هزار جلد کتاب افتتاح شد، البته در کنار کتاب به موضوع سمعی و بصری و کتاب‌های صوتی هم توجه داشته‌ایم، از این رو بخش ویژه‌ای بدین منظور طراحی شد تا در کنار کتاب مفید فایده باشد.

این خبر را هم ببینید:  کاهش میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ۶۰ درصد/ توضیح ربیعی درباره علت لغو جلسه سران قوا

13990413000109 Test NewPhotoFree - افتتاح کتابخانه «شهید ابراهیم هادی» توسط گروه جهادی شهدا + فیلم

13990413000108 Test NewPhotoFree - افتتاح کتابخانه «شهید ابراهیم هادی» توسط گروه جهادی شهدا + فیلم

 

وی با تاکید بر اینکه پیش از افتتاح جوانب امر از جمله جمعیت حاضر در محیط، نبود کتابخانه و عدم دسترسی ساکنان به کتاب مدنظر قرار می‌گیرد و بعد اقدام به افتتاح کتابخانه می‌کنیم، خاطرنشان کرد: این کتابخانه برای ساکنان منطقه ماندگار خواهد بود، در طرح تجهیز این کتابخانه ناشرانی چون «شهید کاظمی»، «جمکران»، «باغ‌موزه دفاع مقدس»، «شمع و مه»، «مرکز اسناد انقلاب اسلامی»،‌ «وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی» و همچنین خبرنگاران تحریریه «خبرگزاری فارس» مشارکت داشتند و البته خیرین هم برای تجهیز رایانه و قفسه‌های کتابخانه در کنار ما بودند. 

13990413000106 Test NewPhotoFree - افتتاح کتابخانه «شهید ابراهیم هادی» توسط گروه جهادی شهدا + فیلم

 

وی در پایان با بیان اینکه کتابخانه در فضایی به مساحت ۱۶ متر افتتاح شد، اعلام کرد: گروه جهادی شهدا قصد دارد هر سال یک کتابخانه در مناطق محروم دایر کند، شعار ما این است «هر منطقه محروم یک کتابخانه» باید داشته باشد، در حال حاضر کتابخانه شهید ابراهیم هادی نیازمند اینترنت و اتصال به شبکه‌های جستجوست از این رو فکر می‌کنم مسئولان مرتبط و وزارت ارتباطات بتواند کمک کننده و تکمیل کننده کتابخانه باشد.

در ادامه فیلم مربوط به کتابخانه شهید ابراهیم هادی را ببینید؛

 

 

 

13990413000158 Test NewPhotoFree - افتتاح کتابخانه «شهید ابراهیم هادی» توسط گروه جهادی شهدا + فیلم

 

گزارش رادیو از افتتاح این کتابخانه؛

 

 

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *