رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 9 May

به گزارش جامعه نیوز:  افتتاح و بازدید از طرح‌های صنعتی نی‌ریز با حضور استاندار فارس به گزارش خبرگزاری فارس از نی ریز، در سفر استاندار فارس به این شهرستان که علی رغم شرایط حاد کرونا با حضور تعداد زیادی از افراد همراه بود، چندین طرح عمرانی از جمله افتتاح کارخانه سنگ برلیان، بازدید از کارخانه […]

به گزارش جامعه نیوز:

 افتتاح و بازدید از طرح‌های صنعتی نی‌ریز با حضور استاندار فارس

به گزارش خبرگزاری فارس از نی ریز، در سفر استاندار فارس به این شهرستان که علی رغم شرایط حاد کرونا با حضور تعداد زیادی از افراد همراه بود، چندین طرح عمرانی از جمله افتتاح کارخانه سنگ برلیان، بازدید از کارخانه رینگ اسپرت و همچنین مجتمع بزرگ فولاد غدیر در دستور کار قرار داشت و حضور در مراسم کلنگ زنی مجتمع تولید کنسانتره کرومیت و فروکروم شرکت تکوین از دیگر برنامه های سفر عنایت اله رحیمی به نی ریز بود.

استاندار فارس در این بازدیدها با توجه به شعار سال گفت: وظیفه مجموعه دستگاه های اجرایی و دولت این است که بستر لازم را برای فعالیت هرچه بیشتر بخش خصوصی فراهم آورد.

عنایت اله رحیمی افزود: در این مسیر هم برنامه مدونی در حال تنظیم شدن است و هم بخش خصوصی و دولتی باید تلاش زیادی را داشته باشند و به تکالیف خود عمل کنند.

وی با اشاره به نرخ بیکاری استان در سال های گذشته که از سوی مرکز آمار و پژوهش های مجلس ۵/۱۶ عنوان شده است، گفت: امروز این عدد به ۷ تا ۸ درصد رسیده که از نظر کاهش نرخ بیکاری از رتبه ۲۷ و ۲۸ به رتبه اول در کشور دست یافته ایم و این نشان از توجه مردم و صنعتگران و همچنین بنگاه های اقتصادی استان به این موضوع است.

استاندار فارس گفت: امید داریم در بخش کشاورزی نیز به سمت و سوی کشاورزی دانش بنیان برویم و بتوانیم کاشت محصولات کم آب را انجام دهیم تا هم ارزش افزوده و هم حفظ منابع تجدید ناپذیر و محیط زیست و ایجاد اشتغال را داشته باشیم.

این خبر را هم ببینید:  قتل مادر زن در کرمانشاه؛ دستگیری در کرمان

رحیمی در مراسم کلنگ زنی شرکت تکوین گفت: یکی از ابعاد پر اهمیت برای کشور ما و هر کشور دیگری موضوع تولید، اشتغال و اقتصاد است و به طور قطع به سمت بهتر و مطلوب شدن حرکت نمی کند جز با حضور بخش خصوصی که در نی ریز شاهد آن هستیم.

وی گفت: هرکدام از صنعتگران در استان فارس که بخواهند نسبت به راه اندازی مشاغلی اقدام کنند و اراده داشته باشند، ما در خدمت آنها هستیم تا بتوانیم برای سهولت و تسریع بخشیدن به روند کار در فرایند سرمایه گذاری، خارج از نوبت و چارچوب های عرفی و اداری به کار آنها رسیدگی کنیم.

استاندار فارس افزود: مجموعه منابع طبیعی، محیط زیست و صنعت ما در مسیری حرکت کرده اند تا بسترهای لازم برای ایجاد سرمایه گذاری در استان فراهم گردد.

به گفته عنایت اله رحیمی در دو سال گذشته میزان ۵۳ هزار میلیارد تومان در واحدهای اقتصادی و زیرساختی استان سرمایه گذاری شده که در طی ۴۳ سال اخیر امری بی نظیر است.

وی افزود: همچنین در سال گذشته بیش از ۱۹۵ واحد راکد به چرخه تولید بازگشته و تعداد بیش از ۶۰ معدن و ۴۸ واحد تملک شده توسط بانک ها شروع به کار دوباره کرده و به روال تولید بازگشته اند.

استاندار فارس همچنین با اشاره به کارخانجات و واحدهای تولیدی بزرگی همچون آلومینیوم جنوب در شهرستان لامرد، کربنات سدیم فیروزآباد، فولاد کوار، شایان دیزل شیراز و کارخانه نوآوری افزود: طی دوسال گذشته در استان فارس این واحدهای تولیدی و صنعتی مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفته که همه این موارد، هم باعث خلق ثروت برای کشور شده و هم توانسته ایم در ردیف صادر کنندگان فولاد، آلومینیوم و کربنات سدیم قرار گیریم و باعث شده تا زمینه اشتغال نیز فراهم شود.

این خبر را هم ببینید:  گروه‌های جهادی نعمتی الهی برای نظام اسلامی هستند

در پایان بخش بازدید از پروژه های صنعتی نی ریز، استاندار در جلسه با اعضای مدیریت شرکت فولاد غدیر این اطمینان را داد تا هرگونه کمک به این بخش را در دستور کار تیم اقتصادی استانداری قرار دهد.

انتهای پیام/ ن


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها