رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 24 خبر


  • پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 29 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  افتتاح طرح‌های ملی نوسازی و بازسازی مناطق سیل‌زده با حضور روحانی به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور آئین افتتاح طرح‌های ملی نوسازی و بازسازی مناطق سیل زده برگزار شد. در این مراسم طرح‌هایی چون آبخیزداری و آبخوانداری و زهکشی اراضی کشاورزی، مرمت […]

به گزارش جامعه نیوز:

 افتتاح طرح‌های ملی نوسازی و بازسازی مناطق سیل‌زده با حضور روحانی

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور آئین افتتاح طرح‌های ملی نوسازی و بازسازی مناطق سیل زده برگزار شد.

در این مراسم طرح‌هایی چون آبخیزداری و آبخوانداری و زهکشی اراضی کشاورزی، مرمت و ایمن سازی ۱۳۸ایستگاه پمپاژ آب، بهسازی ۵۷۰۰ کیلومتر جاده مزارع، مرمت و بازسازی ۷۶۵۰ کیلوتر ایل راه‌های عشایری و اختصاص ۵۳۰۰میلیارد تومان تسهیلات بانکی افتتاح شد.

در این مراسم ۷۴۰هزار هکتار اراضی آبخیزداری و آبخوانداری و ۵۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی زه‌کشی سطحی و ۹۳۵ رشته قنوات لایروبی امروز با دستور روحانی به بهره‌برداری ‌رسید.

بهسازی ۵هزار و ۷۰۰ کیلومتر جاده بین مزارع، مرمت و ایمن‌سازی ۱۳۸ ایستگاه پمپاژ آب، مرمت و بازسازی ۷هزار و ۶۵۰کیلومتر ایل‌راه‌های عشایری و همچنین بهسازی، ایمن‌سازی و نگهداری و مرمت از ۹ هزار و ۲۶۰ کیلومتر راه‌های شریانی و روستایی و تعمیر و بازسازی ۷۵۲ ابینه و پل از دیگر طرح‌هایی است که در مناطق سیل‌زده در طول ۱۸ ماه گذشته عملیاتی شده و امروز با دستور رییس جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد.

همزمان با اجرای این طرح‌ها در مناطق سیل‌زده، ۶۰هزار و ۶۰۶ فقره بسته کمک معیشتی، ۵هزار و ۳۰۰میلیارد تومان تسهیلات بانکی به سیل‌زدگان پرداخت و با تشکیل ۵۶۲ هزار پرونده، کمک‌های بلاعوض و غرامت به آسیب‌دیدگان‌ در این مناطق، اختصاص یافت.

برای اجرای این طرح‌ها ۶ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان از منابع عمومی و ۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی، جمعا ۱۵ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها