پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
اعلام لوایح معوق دوره دهم مجلس شورای اسلامی در هیات دولت - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

اعلام لوایح معوق دوره دهم مجلس شورای اسلامی در هیات دولت

به گزارش جامعه نیوز:

 اعلام لوایح معوق دوره دهم مجلس شورای اسلامی در هیات دولت

به گزارش خبرگزاری فارس، هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری، فهرست طرح ها و لوایح معوق دوره دهم مجلس شورای اسلامی را به تصویب رساند تا در دستور کار مجلس قرار گیرد.

هیأت وزیران در راستای قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مبنی بر تهیه فهرست طرح ها و لوایح معوق و باقی مانده در ابتدای هر دوره قانونگذاری با اولویت اهمیت و لزوم رسیدگی به آنها، طرح ها و لوایح مورد نظر مشتمل بر (۶۸) مورد و نیز (۳) مورد از لوایحی که هنوز فوریت آنها مطرح نشده است را تصویب کرد.

هیأت وزیران آیین نامه اجرایی مربوط به ساماندهی و بهینه سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی را به تصویب رساند.

به موجب آیین نامه مذکور، به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده می شود به منظور ساماندهی، بهینه سازی و تبدیل به احسن نمودن کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی خود، با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی، استانداردهای شعاع دسترسی و تأمین سرانه فضای آموزشی، تربیتی و ورزشی با توجه به پیش‌بینی جمعیت دانش‌آموزی، نسبت به احداث، بازسازی و تکمیل فضاهای نیمه تمام و بهره برداری از آنها اقدام کند.

همچنین دانشگاه‌ها مجازند برای ساماندهی و بهینه‌سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی خود  واقع در محدوده توسعه شهرها، از طریق تبدیل به احسن و تغییر کاربری با هدف تجمیع در پردیس اصلی و در چارچوب طرح های جامع مصوب، نسبت به احداث، بازسازی و تکمیل فضاهای نیمه تمام جهت تامین سرانه استاندارد فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی اقدام نمایند.

این خبر را هم ببینید:  دشمن می‌داند تعرض به ایران برای او هزینه دارد

وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه‌های موضوع ماده این آیین نامه از پرداخت کلیه عوارض شامل تغییر کاربری، نقل و انتقال املاک، اخذ گواهی بهره‌برداری، احداث، تخریب، بازسازی و سایر عوارض شهرداری در اجرای این آیین نامه معافند.

لازم به ذکر است پهنه‌های بزرگ از جمله پردیس های دانشگاهی، مشمول این آیین نامه نمی شوند. همچنین فروش اموال غیر منقول دولتی که در حال حاضر مازاد تلقی می‌شود، مشمول این آیین نامه نبوده و بر اساس قانون و آیین نامه اجرایی آن انجام می پذیرد.

آیین نامه بند (هـ) تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور موضوع اختصاص عوارض دریافتی از مشترکان گاز مصرفی برای تأمین و استانداردسازی سامانه گرایشی مدارس، از دیگر مصوبات جلسه امروز هیأت وزیران بود.

به موجب آیین نامه فوق، شرکت گاز مکلف است در سال ۱۳۹۹ معادل ۳۰ واحد درصد از ۸۰ درصد منابع حاصله از محل بند (الف) ماده (۶۵) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ۲- مصوب ۱۳۹۳- را با برآورد مبلغ (۳۰۰ر۶) میلیارد ریال به تأمین و استانداردسازی سامانه­های گرمایشی کلاس درس مدارس اختصاص و به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه­ ها واریز نماید.

سازمان نوسازی نیز مکلف است حداکثر ظرف یک هفته پس از ابلاغ این آیین نامه، نسبت به اعلام فهرست یکصد هزار کلاس درس مشمول این آیین­نامه به تفکیک سامانه گرمایشی مورد نیاز پس از تأیید امور آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه کشور به شرکت بهینه سازی مصرف سوخت اقدام نماید.

دولت همچنین سازمان هدفمندسازی یارانه ها را مکلف کرد یک دوازدهم منابع تعیین ­شده در آیین نامه «معادل (۳۰۰ر۶) میلیارد ریال برای کل سال» را به صورت ماهانه به حساب معرفی شده شرکت گاز نزد خزانه­ داری کل کشور واریز و شرکت گاز هم نسبت به عقد موافقتنامه با شرکت بهینه سازی مصرف سوخت برای اجرای طرح اقدام و مبلغ مندرج در ماده (۵) این آیین­نامه را در طول سال ۱۳۹۹، متناسب با پیشرفت کار و درخواست شرکت، به حساب آن شرکت واریز نماید.

این خبر را هم ببینید:  عضو هیات رئیسه مجلس: بودجه 1400 دولتی است نه کشوری

هیأت وزیران به منظور رفع مشکل شماره گذاری خودروهای فروخته شده وزارت امور خارجه، مصوبه مربوط به آن را اصلاح کرد.

به موجب این اصلاحیه، وزارت امورخارجه می تواند نسبت به فروش و شماره گذاری خودروهای خود که حداکثر ۳۰ سال از تاریخ ساخت آنها گذشته باشد، با رعایت قوانین و مقررات مربوط اقدام نماید.

 تصویب آیین نامه اجرایی تسویه خالص بدهی های قطعی دولت به اشخاص حقیقی، حقوقی، تعاونی و خصوصی از محل تحویل نفت خام به آنها طبق قیمت بورس انرژی یا قیمت منطقه‌ای دولت در ادامه، آیین نامه اجرایی بند (و) تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور موضوع تسویه خالص بدهی های قطعی دولت به اشخاص حقیقی، حقوقی، تعاونی و خصوصی از محل تحویل نفت خام به آنها طبق قیمت بورس انرژی یا قیمت منطقه ای را به تصویب رساند.

انتهای پیام/