رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: اعتراض شدید و اعتصاب کارگران ایرباس در واکنش به تعدیل نیرو به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز، ایرباس اعلام کرده است که قصد دارد در واکنش به بحران پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا در صنعت هواپیمایی جهان ۱۹ هزار نفر از کارمندانش را اخراج […]

به گزارش جامعه نیوز:

اعتراض شدید و اعتصاب کارگران ایرباس در واکنش به تعدیل نیرو

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز، ایرباس اعلام کرده است که قصد دارد در واکنش به بحران پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا در صنعت هواپیمایی جهان ۱۹ هزار نفر از کارمندانش را اخراج کند. حالا امروز خبر می‌رسد که کارمندان ایرباس در واکنش به این تصمیم دست به اعتصاب و اعتراض زده‌اند.

شیوع ویروس کرونا باعث شده تا تقاضا برای سفرهای هوایی در جهان به شدت کاهش یافته و در نتیجه فروش هواپیماهای ایرباس کاهش یابد.

به گفته اتحادیه کارمندان ایرباس انتظار می‌رود ۸ هزار نفر از کارمندان این شرکت امروز به مدت یک ساعت و نیم در شهر تولوز دست به اعتراض بزنند. این کارگران قصد دارند در برابر دفتر مرکزی ایرباس تجمع کنند.

در آلمان هم اتحادیه کارمندان ایرباس از این شرکت هواپیماسازی خواسته تا از اخراج اجباری کارمندان خودداری کند. اتحادیه‌های کارمندان ایرباس قصد دارند برای فردا هم اعتراضات گسترده‌تری را در فرانسه رقم بزنند.

شرکت ایرباس در واکنش به اعتراض کارمندانش بیانیه هفته گذشته مدیرعامل این شرکت را مورد تأکید قرار داد که گفته بود ایرباس با بدترین بحران در تاریخ صنعت خود دست و پنجه نرم می‌کند.

ایرباس گفته است: یک سوم از ۱۵۰۰ کارمندی که قرار است تعدیل شوند از فرانسه خواهند بود بگونه‌ای که ۳۳۷۸ نفر از دفاتر و تأسیسات این شرکت در تولوز اخراج می‌شوند.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  روحانی: اقدامات خوبی در زمینه بازگرداندن اشیاء تاریخی انجام شده است

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها