پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
اعتراض خانواده شهدای ترور به حمایت دولت استرالیا از یک گروهک ضدایرانی - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

اعتراض خانواده شهدای ترور به حمایت دولت استرالیا از یک گروهک ضدایرانی

به گزارش جامعه نیوز:

 اعتراض خانواده شهدای ترور به حمایت دولت استرالیا از یک گروهک ضدایرانی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس به دنبال فعالیت یک گروه تروریست جدایی طلب ایرانی در استرالیا و سکوت چند ساله دولت این کشور در قبال تحرکات این گروهک، خانواده شهدای ترور کشور، با ارسال نامه ای به سفیر استرالیا در تهران، مراتب اعتراض خود را نسبت به بی توجهی چند ساله نسبت به این موضوع اعلام و از آمادگی خود برای ارائه اسناد لازم در این خصوص خبر داد. متن این نامه به شرح ذیل است:

 

عالیجناب خانم لیندال ساکس

سفیر محترم استرالیا در جمهوری اسلامی ایران

با سلام

در ابتدا، به نمایندگی از خانواده هزاران قربانی تروریسم در ایران، انتخاب شما را به عنوان سفیر جدید استرالیا در ایران تبریک می گوییم و امیدواریم با حضور جنابعالی، شاهد تقویت بیش از پیش روابط میان دو فرهنگ و ملت باشیم.

تمایل نداشتیم تا در ابتدای مأموریت جنابعالی در تهران، کام شما را تلخ کنیم. اما اجازه  بدهید به نمایندگی از خانواده های ۱۷۰۰۰ قربانی گروه های تروریستی در ایران، مراتب اعتراض شدید خود را به دولت استرالیا برای پناه دادن به یک گروه تروریستی و خشونت طلب در خاک خود اعلام کنیم و آن را مصداق بارز دخالت در امور داخلی کشورمان و حمایت از یک گروه تروریست بدانیم.

«حرکه رواد النهضه لتحریر الأحواز» در سال ۲۰۱۳ در استرالیا تأسیس شد و مقر آن براساس آنچه که در سایت این گروه منتشر شده در کانبرا قرار دارد. این گروه تروریستی یک جناح نظامی به نام «کتائب الساری» دارد و در فوریه ۲۰۲۰، یک گردان مسلح به نام «حماه الخلیج» (محافظان خلیج فارس) از پیوستن خود به شاخه نظامی این گروه خبر دادند که در سایت اینترنتی رواد النهضه نیز منتشر شد.

این خبر را هم ببینید:  عادت‌ها مانع از تحول در ساختار اداره کشور می‌شود/ امروز تورم قانون بیشتر از تورم اقتصادی است

علاوه بر اینها اظهارات میثاق عبدالله رئیس دفتر سیاسی این گروه مبنی بر هدف قرار دادن اهداف ایرانی، یک تهدید مستقیم مبنی بر انجام عملیات های تروریستی علیه کشورمان و شهروندانمان از سوی یک گروه ساکن در استرالیا می باشد.

پیج توییتر رهبران این گروه نیز حاوی پیام های تهدید آمیز برای ارتکاب اقدامات مسلحانه علیه کشورمان می باشد.

جنابعالی در ابتدای مأموریت خود در دیدار با مدیر کل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی بر عدم دخالت استرالیا در امور داخلی کشورها تأکید کردید. اما متأسفانه شاهد هستیم که حضور هفت ساله یک گروه خشونت طلب و تروریست ضد ایرانی در خاک استرالیا نادیده گرفته شده است.

بنیاد هابیلیان به نمایندگی از خانواده ۱۷۰۰۰ قربانی اقدامات خشونت آمیز گروه های تروریستی، بار دیگر مراتب اعتراض شدید خود را بابت استقبال مقامات دولت استرالیا از یک گروه تروریست ایرانی اعلام می کند و آمادگی دارد تا اسناد خود را پیرامون این گروه تروریستی به دولت استرالیا تقدیم کند و انتظار دارد، شاهد اقدامات مناسب و مقتضی در این خصوص باشد. همچنان که معتقد هستیم تروریسم پدیده ای منحوسی است که در صورت همکاری ملت ها با یکدیگر، علاوه بر ریشه کنی باعث تقویت روابط میان فرهنگ ها خواهد شد.

انتهای پیام/