پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

اشکالات نحوه محاسبه قبوض برق در کمیسیون انرژی بررسی می‌شود

به گزارش جامعه نیوز:

 اشکالات نحوه محاسبه قبوض برق در کمیسیون انرژی بررسی می‌شود

مصطفی نخعی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (یکشنبه ۱۸مهر) این کمیسیون اظهار داشت: در این نشست علل افزایش غیرمتعارف قبوض برق برخی از مشترکین بررسی شود.

وی افزود: به دلیل گزارشات و اعتراضات مردم به کمیسیون انرژی درباره افزایش نرخ قبوض برق معاون برق وزیر نیرو و رئیس شرکت توانیر در کمیسیون انرژی حاضر شدند و توضیحاتی درباره نرخ‌گذاری قبوض برق در سال ۱۴۰۰ دادند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: براساس قانون بودجه سال ۱۴۰۰ برای افزایش عدالت، پرداختی‌ مشترکین پرمصرف باید بیشتر باشد و افرادی که مطابق الگو مصرف می‌کنند بایستی مشمول بخشودگی شوند.

نخعی تصریح کرد: در این نشست مقرر شد تعرفه‌ها و الگوی کم مصرف، متوسط و پرمصرف بازنگری شده و به تأیید شورای انرژی برسد؛ ضمن اینکه مقرر شد کمیته مشترکی از اعضای کمیسیون انرژی، شرکت توانیر، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس تشکیل و ظرف یک هفته اشکالات احتمالی در نحوه محاسبه برق را بررسی کنند.

وی عنوان کرد: به نظر می‌رسد پله‌های تعریف شده برای قیمت برق با هدف قانون‌گذار مبنی بر افزایش عدالت در پرداخت‌ها همسویی ندارد که نیازمند بازنگری است.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  تعهد دولت در پیش فروش نفت خارج از سال 99 باید در مجلس بررسی شود

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *