رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 108 خبر


  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۰ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 12 May

به گزارش جامعه نیوز:  اشتغال ۴۵۰ نفری و صادرات ۲ میلیون دلاری با مشارکت بنیاد برکت در آشتیان  هادی جوهری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک با بیان اینکه با مساعدت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام راحل و با آغاز به‌کار مجدد یک واحد تولید شمش روی، برای ۴۵۰ نفر اشتغال‌آفرینی شده است، […]

به گزارش جامعه نیوز:

 اشتغال ۴۵۰ نفری و صادرات ۲ میلیون دلاری با مشارکت بنیاد برکت در آشتیان

 هادی جوهری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک با بیان اینکه با مساعدت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام راحل و با آغاز به‌کار مجدد یک واحد تولید شمش روی، برای ۴۵۰ نفر اشتغال‌آفرینی شده است، اظهار کرد: مشارکت اقتصادی و سرمایه‌گذاری بنیاد برکت در یک کارخانه تولید شمش روی در شهرستان آشتیان استان مرکزی، علاوه بر صادرات ۲ میلیون دلاری محصولات، باعث ایجاد اشتغال برای ۴۵۰ نفر شده است.

وی تصریح کرد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای احیا و آغاز به فعالیت مجدد کارخانه ذوب روی ایجرود در شهر صنعتی آشتیان بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال است.

معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت ادامه داد: این کارخانه تولید شمش روی حدود یک دهه به علت مشکلات مالی و کمبود نقدینگی تعطیل بود، اما با سرمایه‌گذاری بنیاد برکت و بازگشت به چرخه تولید، اشتغال‌زایی ۴۵۰ نفری و ارزآوری ۲ میلیون دلاری را به دنبال داشته است.

جوهری با اشاره به قدمت ۳۰ ساله این واحد صنعتی گفت: با ورود بنیاد برکت به این کارخانه ورشکسته ساختمان‌ها، دستگاه‌ها و تجهیزات قدیمی بازسازی و نوسازی شدند و تولید از سر گرفته شد، هم اکنون این کارخانه با ظرفیت ۸۰ درصدی و تولید روزانه ۴ تن شمش روی در حال فعالیت است که پیش‌بینی می‌شود با اجرای طرح‌های توسعه‌ای، میزان تولید به ۶ تن در روز برسد.

به گفته معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت، کارخانه مشارکتی این بنیاد تاکنون ۲ میلیون دلار شمش روی به کشورهای ترکیه، افغانستان و عراق صادر کرده است.

این خبر را هم ببینید:  فرناندینیو: حقوقم را در زودپز گذاشتم/با اولین حقوق برای مادرم آپارتمان خریدم

14000208000649 Test PhotoN - اشتغال 450 نفری و صادرات 2 میلیون دلاری با مشارکت بنیاد برکت در آشتیان

وی تصریح کرد: بنیاد برکت از سال ۹۵ اقدام به ورود و مشارکت با کارخانه ذوب روی ایجرود کرده و در حال حاضر، تولیدات و محصولات این کارخانه، چرخ ۴۰۰ صنعت وابسته را هم می‌چرخاند.

جوهری درباره کارکردهای محصولات واحد صنعتی مشارکتی بنیاد برکت نیز توضیح داد: محصولات این کارخانه در وزارتخانه‌های نیرو و نفت و در صنایعی مانند دفاعی، داروسازی و رنگ‌سازی کاربرد دارد.
معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت خاطرنشان کرد: شرکت مشارکتی بنیاد یکی از ۱۰۰ کارخانه تولید محصول ارزشمند شمش روی در ایران به‌شمار می‌رود که بعد از تعطیلی ۱۰ ساله دوباره به چرخه تولید بازگشته است.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در چهار مدل تسهیلات‌محور، مشارکت‌محور، کارگاهی و پشتیبانی کسب و کار اقدام به توانمندسازی، احیا و افزایش تولید بنگاه‌های متوسط صنعتی می‌کند.

جوهری تاکید کرد: بنیاد برکت در مجموع اقدام به مشارکت، سرمایه‌گذاری، ارائه تسهیلات و پشتیبانی از ۷۴۲ بنگاه متوسط صنعتی در سراسر کشور کرده که باعث ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای ۲۱۱ هزار متقاضی اشتغال شده است.

معاون تامین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت ادامه داد: ۶۶ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال برای توانمندسازی این ۷۴۲ بنگاه سرمایه‌گذاری شده و بنیاد پس از تثبیت و به سوددهی رسیدن، از ۲۸۲ بنگاه خارج شده و سهام خود را به کارآفرینان و بخش خصوصی واگذار کرده است.

14000208000650 Test NewPhotoFree - اشتغال 450 نفری و صادرات 2 میلیون دلاری با مشارکت بنیاد برکت در آشتیان

 بنیاد برکت در سال ۱۴۰۰ سرمایه‌گذاری در یک‌هزار و ۲۴۰ بنگاه تولیدی در مناطق محروم کشور را در دستور کار قرار دارد که احیای واحد‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل در اولویت است.

 بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون ۴ هزار و ۳۳۶ طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و خدمات بیمه‌ای را با حجم سرمایه‌گذاری ۳ هزار و ۴۴۴ میلیارد ریال در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته استان مرکزی به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

این خبر را هم ببینید:  هفته 22 لیگ دسته اول| برد قشقایی و چوکا مقابل حریفان

انتهای پیام/خ


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها