پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
اشتباه فدراسیون فوتبال در اعلام فرمول صعود تیم‌ها در لیگ قهرمانان آسیا+سند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

اشتباه فدراسیون فوتبال در اعلام فرمول صعود تیم‌ها در لیگ قهرمانان آسیا+سند

به گزارش جامعه نیوز:

 اشتباه فدراسیون فوتبال در اعلام فرمول صعود تیم‌ها در لیگ قهرمانان آسیا+سند

به گزارش خبرگزاری فارس، سایت فدراسیون فوتبال ایران امروز اقدام به انتشار فرمول صعود تیم های هم امتیاز در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ پرداخت.

طبق اعلام علی دهقانی سانیج، سرپرست دپارتمان مسابقات بین المللی به دنبال این سوالات و ابهامات، در خصوص  نحوه صعود در لیگ قهرمانان آسیا با استناد به ماده ۸ آیین نامه برگزاری مسابقات توضیحات کاملی ارائه داد که به شرح زیر است:

اگر دو یا بیش از دو تیم جهت صعود به مرحله بعد در یک جدول هم امتیاز بودند؛

ابتدا بازی رو در رو محاسبه می‌شود.

سپس تفاضل گل مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

پس از آن گل زده لحاظ می‌شود.

اگر دو یا بیشتر از دو باشگاه در تمام موارد اشاره شده بالا مساوی باشند؛ بهترین تفاضل گل در بین همه گروه‌ها و سپس بهترین گل زده در بین همه گروه‌ها مد نظر قرار گرفته خواهد شد.

بد نیست بدانید اگر دو باشگاهی که در آخرین مرحله گروهی، حائز شرایط برابر در تمام موارد ذکر شده بودند و در یک مسابقه مستقیم مقابل هم قرار داشتند، ضربات پنالتی تعیین کننده صعود خواهد بود.

در غیر اینصورت محاسبه اخطار و اخراج کمتر لحاظ خواهد شد.

قانون جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم‌های صدرنشین هر گروه به صورت مستقیم به مرحله بعد صعود می‌کنند.

*از آنجا که از بین ۵ تیم دوم گروه‌های مختلف , سه تیم برتر به مرحله بعد صعود می کنند، AFC معیارهای جدیدی ارائه کرده که شرح زیر است: 

این خبر را هم ببینید:  رأی اعتماد هیئت وزیران به استانداران خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و غربی

۱- امتیازات
۲- تفاضل گل
۳- تعداد گل زده
۴- بازی جوانمردانه (کارت‌های قرمز و زرد)
۵- قرعه کشی

14000208000507 Test NewPhotoFree - اشتباه فدراسیون فوتبال در اعلام فرمول صعود تیم‌ها در لیگ قهرمانان آسیا+سند

در بالا می توانید مشاهده کنید که در قانون جدید AFC بعد از تساوی امتیازات دو تیم، تفاضل گل در اولین گام ملاک می شود. اما فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده بعد از تساوی امتیازات، بازی رودر رو محاسبه می شود ولی چنین چیزی در قانون AFC وجود ندارد.

دومین اشتباه فدراسیون فوتبال ایران چهارمین گام در صورت تساوی شدن امتیازات، تفاضل گل و گل زده است. طبق اعلام رئیس دپارتمان مسابقات بین المللی فدراسیون ایران AFC در این صورت ضربات پنالتی را ملاک صعود قرار می دهد ولی در آیین نامه لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ چنین گزینه ای نیست بلکه گزینه چهارم بازی جانمردانه(کارت های قرمز و زرد) است.

انتهای پیام/