رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۳ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 29 November
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  اسماعیلی: طرح شفافیت نیاز به چکش‌کاری دارد ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به تصویب طرح شفافیت آراء در کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس گفت: ما با کلیات طرح شفافیت آراء نمایندگان موافقیم اما به نظر من این طرح […]

به گزارش جامعه نیوز:

 اسماعیلی: طرح شفافیت نیاز به چکش‌کاری دارد

ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به تصویب طرح شفافیت آراء در کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس گفت: ما با کلیات طرح شفافیت آراء نمایندگان موافقیم اما به نظر من این طرح نیاز به چکش‌کاری دارد.

وی افزود: به عنوان مثال در موارد مربوط به مسائل امنیتی که رأی‌گیری‌ها بر اساس این طرح با تشخیص هیأت رئیسه مجلس باید مخفی باشد، باید مصادیق موارد امنیتی عینی‌تر و شفاف‌تر باشد و موارد آن به صورت دقیق‌تر در طرح مشخص‌ شود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: موضوع بعدی در رابطه با رأی‌گیری در کمیسیون‌هاست که در این طرح آمده که جزئیات مربوط به رأی‌گیری در کمیسیون‌ها منتشر شود که در این باره لازم است تا سازوکاری مشخص شود که این انتشار اطلاعات به وسیله‌ای برای اعمال فشار از بیرون به نمایندگان تبدیل نشود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: ما در جلسات کمیسیون‌ به هنگام رأی‌گیری میهمان‌ها را هم از جلسه بیرون می‌کنیم تا نمایندگان بدون هیچ اعمال فشاری و با آزادی کامل بتوانند رأی خود را بدهند.

وی افزود: از آنجایی که آراء در کمیسیون‌ها تخصصی است باید چکش‌کاری لازم در طرح شفافیت آراء انجام شود تا انتشار اطلاعات در رأی‌گیری کمیسیون‌ها باعث اعمال فشار از بیرون به نمایندگان نشود و نماینده بتواند با آزادی کامل رأی خود را بدهد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: علاوه بر این باید مراقب باشیم تا طرح شفافیت آراء به منفذی برای نفوذ بیگانگان در مجلس تبدیل نشود و زمینه را برای اعمال فشارها و نیز نفوذ در مجلس فراهم نکند.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌                                                                                                                                                    


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها