رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  اساتید و مدرسین حوزه علمیه می‌توانند کاندیدای ریاست جمهوری شوند به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، ۲ دی) مجلس، با الحاق یک بند به ماده یک طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری با ۱۳۶ رأی موافق، ۸۵ رأی مخالف […]

به گزارش جامعه نیوز:

 اساتید و مدرسین حوزه علمیه می‌توانند کاندیدای ریاست جمهوری شوند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، ۲ دی) مجلس، با الحاق یک بند به ماده یک طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری با ۱۳۶ رأی موافق، ۸۵ رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۸ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در این بند الحاقی آمده است: اساتید دانشگاه با رتبه استاد تمام، دانشیار با ۱۰ سابقه تدریس و مدرسین حوزه علمیه با ۱۰ سال سابقه تدریس در سطوح عالی حوزه های علمیه می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند.

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده پیشنهاد دهنده این بند الحاقی در تشریح اظهارات خود گفت: شرایطی که برای ثبت نام نامزدی ریاست جمهوری درنظر گرفته‌ایم محدود به مناصب قوای سه گانه شده است. در واقع نخبگان علمی بیرون از این سه قوه اگر بخواهند به کرسی ریاست جمهوری برسند باید حتما از سه کانال قوه مقننه، قوه قضائیه و قوه مجریه وارد شوند.

وی افزود: افراد علمی سیاسی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه، همچنین مراکز علمی وجود دارند که می‌توانند با ایده‌های نو و جدید وارد عرصه انتخابات شوند.

انتهای پیام/ 


این خبر را هم ببینید:  کاظمی: رفع موانع تولید شاه بیت حل مشکلات اقتصادی و معیشتی است

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها