رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  اروپا نشان داد تفاوتی با آمریکا ندارد/ درخواست برای توقف بازرسی‌ها از تاسیسات هسته‌ای به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل طی بیانیه ای ضمن اعلام مواضع خود درباره مذاکرات وین و خرابکاری در سایت هسته ای نطنز اعلام کرد: تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه افراد و نهادهای […]

به گزارش جامعه نیوز:

 اروپا نشان داد تفاوتی با آمریکا ندارد/ درخواست برای توقف بازرسی‌ها از تاسیسات هسته‌ای

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل طی بیانیه ای ضمن اعلام مواضع خود درباره مذاکرات وین و خرابکاری در سایت هسته ای نطنز اعلام کرد: تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه افراد و نهادهای جمهوری اسلامی نمونه‌ای دیگر از تداوم ادبیات قلدرمآبانه طرف‌های غربی است و نشان داد تفاوتی بین آمریکا و اروپا در دشمنی با ایران وجود ندارد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

نطنز بار دیگر شاهد انفجاری خرابکارانه بوده است. حادثه‌ای که دل بسیاری از دانشمندان هسته‌ای کشور و دلسوزان این صنعت را به درد آورد. تاسیسات هسته‌ای نطنز در اتفاقی مشابه در روز ۱۲ مرداد سال گذشته یک انفجار باعث آسیب شدید به سالن مونتاژ سانترفیوژ در تاسیسات نطنز شد. این اقدامات خرابکارانه درحالی رخ داده است که تیم مذاکره‌کننده ایران هنوز با امیدهای واهی به دنبال بهانه‌ای برای مذاکره با امریکاست.

همچنین تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه افراد و نهادهای جمهوری اسلامی نمونه‌ای دیگر از تداوم ادبیات قلدرمآبانه طرف‌های غربی است و نشان داد تفاوتی بین آمریکا و اروپا در دشمنی با ایران وجود ندارد. ادامه مذاکرات با کشورهایی از هر ابزاری برای فشار بر مردم ایران فروگذار نمی کنند توجیه عقلانی ندارد. 

طبق فرمایشات مقام معظم رهبری شرایط مذاکره به سود ایران تغییر کرده است. اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور بنا بر رسالت خود به عنوان عضوی از جریان دانشجویی کشور مواضع خود را در مواجهه با اقدامات خصمانه طرف‌های غربی اعلام می‌دارد:

این خبر را هم ببینید:  مرکز پژوهش‌ها به دنبال سوزاندن ریشه فقر با تصحیح توزیع ثروت در کشور است

الف) ادامه هر گونه مذاکره مادامی که طرف‌های غربی دست از اقدامات خصمانه خود برنداشته‌اند، متوقف شود. کما اینکه به اذعان رسانه‌های رژیم صهیونیستی هدف از این اقدام خرابکارانه، جلوگیری از فشار ایران روی آمریکا در مذاکرات بود. بدیهی است ادامه مذاکرات تا قبل از برداشتن تمامی تحریم‌ها ( اعم از اروپایی و آمریکایی ) و راستی‌آزمایی توسط نهادی بی‌طرف و مستقل از دولت ممنوع خواهد بود. بازگشت تیم مذاکره‌کنند از وین اولین قدم در جهت تحقق این امر است. 

ب) ایده‌ها و ابتکاراتی مبنی بر بازگشت گام به گام به برجام، بازگشت مشروط، بازگشت در صورت ازادسازی پول‌های بلوکه شده و خصوصا رفع صرف تحریم‌های ترامپ و … بنابر موضع صریح رهبر معظم انقلاب جایگاهی در سیاست خارجه جمهوری اسلامی نداشته و تیم مذاکره‌کننده تلاش خود را در عملی ساختن این گونه ابتکارات متوقف سازد و از ثبت نام خود در تاریخ به عنوان بزرگترین خائنین داخلی جلوگیری کند. 

ج) نظارت مستقیم مجلس و خصوصا کمیسیون امنیت ملی بر محتوای مذاکرات می‌تواند از تکرار وقایعی مانند تصویب برجام بدون اجرائی شدن شروط رهبری جلوگیری نماید.

د) توقف تمام بازرسی‌های آژانس انرژی اتمی از تاسیسات هسته‌ای ایران ابتدایی‌ترین واکنشی است که سازمان انرژی اتمی می‌تواند در قبال عملکرد سیاست‌زده آژانس و اقدامات تروریستی در مراکز هسته‌ای داشته باشد. رد پای بازرسان آژانس (بخوانید جاسوسان آژانس) در ترورها و حوادث قبلی هنوز از خاطر مردم ایران نرفته‌است.

هـ) تاسیس مراکز کوچک و زیرزمینی هسته‌ای به جهت جبران صدمات وارد شده به صنعت هسته‌ای ایران. البته جبران صدمات وارده نیاز به مدت‌‌ها زمان دارد. لکن می‌توان با برنامه‌ریزی صحیح و به کارگیری تجیهزات جدید تا دوسال آینده به دو برابر غنی سازی ایران در زمان عقد برجام بازگشت.

این خبر را هم ببینید:  روحانی طی پیامی درگذشت پدر شهیدان بنی عامریان را تسلیت گفت

ز) افزایش پیمان‌ها و معاهدات دوجانبه با کشورهای مختلف به خصوص کشورهای منطقه یکی از اقدامات مناسب در جهت خنثی‌سازی تحریم‌های طرف‌های غربی باشد.

سربلندی یاران اسلامی را از خداوند متعال خواستاریم.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها