پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
اروپا در حال معطل کردن جمهوری اسلامی است/ اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در راستای منافع ملی و حل مشکلات معیشتی است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

اروپا در حال معطل کردن جمهوری اسلامی است/ اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در راستای منافع ملی و حل مشکلات معیشتی است

به گزارش جامعه نیوز:

 اروپا در حال معطل کردن جمهوری اسلامی است/ اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در راستای منافع ملی و حل مشکلات معیشتی است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، رجب رحمانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه ۱۱ آذر ماه ۹۹) در جلسه علنی و در جریان بررسی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران و در موافقت با این طرح اظهار داشت: وقتی که موضوع هسته‌ای ایران قرار بود در سازمان ملل مطرح شود، رئیس جمهور وقت آمریکا اعلام کرد که فتوای مقام معظم رهبری که ایران سلاح‌های هسته‌ای را حرام می‌دانند و استفاده از آن را حرام می‌داند، نیازی به چند سال مذاکره نداشتیم.

وی افزود: ایران حسن نیت خود را نشان داده و آمریکا و ۱+۵ به تعهداتش ان عمل نکردند؛ آمریکای شیطان بزرگ از برجام خارج شد و ۴+۱ هم عملا ما را با حرف معطل کرد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرحی که کلیات آن در چند بند در کمیسیون امنیت ملی تأیید شده است امیدوارم با رأی نمایندگان مجلس مواجه شود و قطعا نظرات موافقین و مخالفین این طرح در کمیسیون امنیت ملی تأمین خواهد شد.

رحمانی گفت: طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها برای منافع ملی و رفع تحریم و حل مشکلات معیشتی مردم است. این در حالی است که طرف مقابل نه تنها تحریم‌ها را لغو نکرده است، بلکه این کار را همچنان دنبال کردند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در مجلس نهم دستور دادند ۹ بند به عنوان راهکار به نمایندگان دادند و عملا آنها این کار را انجام ندادند و طرف مقابل تحریم ها را شدیدتر کرد، ضمن این که ما برای فعالیت‌های تولیدی، کشاورزی و صنعتی و پزشکی نیاز به علم و دانش هسته‌ای داریم، ضمن این که از دانش هسته‌ای به عنوان انرژی پاک می‌توانیم استفاده کنیم؛ چراکه نفت، گاز و زغال سنگ پایان می‌پذیرد.

این خبر را هم ببینید:  نمایندگان از مردم عذرخواهی کنند و خودروی ارزان‌تر را جایگزین کنند

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به نظر می‌رسد طرف مقابل در حال معطل کردن و سرگرم کردن جمهوری اسلامی است در حالی که این رویه پایان پذیرفته و بایستی صنعت هسته‌ای خود را دنبال کنیم و تعهداتی که ما انجام دادیم و آنها انجام ندادند را متوقف کنیم.

رحمانی تصریح کرد: به هیچ وجه به طرف مقابل امید نداریم که به تعهداتشان بازگردند و اگر آنها به چیزهایی که تعهد دادند و عمل کردند ما هم تعهدات خود را عمل خواهیم کرد.

وی افزود: اجرای طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها،‌ گام به گام است و عملا منجر به لغو تحریم‌ها خواهد شد، ضمن این که در این باره اجماع ملی وجود دارد و همچنین نظرات شورای امنیت ملی و بزرگان کشور را هم گرفته‌ایم.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اروپایی‌ها با طرح‌های مختلف مانند اس پی وی و اینستکس عملا ما را سر کار گذاشته و تحریم های بانکی همچنان سر جای خودش است و  دیگر تحریم‌ها مانند دارو و غذا را هم تحمل می‌کنیم، ضمن این که اعتقادات دینی به ما اجازه نمی‌دهند کفار بر مسلمانان مسلط باشند.

رحمانی خاطرنشان کرد: طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها از ورود جاسوسان به تاسیسات هسته‌ای جلوگیری خواهد کرد ضمن این که نباید اجازه دهیم جاسوسان آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای به کشورمان آ«ده و دانشمندانمان را شناسایی کنند و ناجوانمردانه آنا را ترور کنند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان تأکید کردند که لغو تمام تحریم‌ها باید انجام شود، ضمن این که رئیس جمهور هم بعد از تصویب برجام اعلام کرد که تمام تحریم ها بلا استثنا برداشته خواهد شد، در حالی که هم اکنون ۶ سال از این قضیه می‌گذرد و هیچ اتفاقی رخ نداده است.

این خبر را هم ببینید:  جزئیات اجرای طرح تحول مجلس/ تیغ نظارت پارلمان تیزتر می‌شود

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز در مجلس باید روحیه شهید مدرس وجود داشته باشد.

انتهای پیام/