رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹
  • الجمعة ۶ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 23 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  ارسال طرح تامین کالاهای اساسی از سوی کمیسیون بودجه به هیئت رئیسه مجلس به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به نشست امروز عصر کمیسیون متبوع خود گفت: امروز با حضور خرسندی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) عملکرد اعتبارات […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ارسال طرح تامین کالاهای اساسی از سوی کمیسیون بودجه به هیئت رئیسه مجلس

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به نشست امروز عصر کمیسیون متبوع خود گفت: امروز با حضور خرسندی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) عملکرد اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارائی‌های سرمایه‌ای کمیته امداد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه کمیته امداد به عنوان یکی از دستگاه‌های حمایتی توانسته نقش بسیار خوبی را در بحث اشتغالزایی ایفا کند، افزود: ما توانستیم در برنامه ۵ ساله ششم توسعه مصوبه خوبی را در ماده ۷۹ برای کمیته امداد داشته باشیم که براساس آن حقوق و مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تا ۴ برابر افزایش یافت.

وی تصریح کرد: براساس گزارش خرسندی، کمیته امداد با کسری بودجه مواجه است که با توجه به افراد پشت نوبت برای تحت پوشش قرار گرفتن توسط این کمیته، این موضوع باید بررسی شود.

*نگاه ویژه مجلس به کمیته امداد در بودجه ۱۴۰۰

حاجی‌بابایی با اشاره به مصوبه برداشت ۲۵۰۰ میلیارد تومان از محل بند (الف) تبصره ( ۱۸) برای اشتغالزایی از محل صندوق ذخیره ارزی به کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: ۱۹۰۰ میلیارد تومان از این رقم به کمیته امداد پرداخت شده و ۶۰۰ میلیارد تومان مابقی آن را هم به امسال منتقل کرده‌اند که نکته قابل قبولی است.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: در این جلسه مقرر شد؛ کمیته امداد گزارش اجمالی از وضعیت کنونی خود به همراه پیشنهاداتی در زمینه اشتغالزایی، افراد تحت پوشش و پشت نوبتی‌ها و … به کمیسیون ارائه کند تا این موارد را در بودجه ۱۴۰۰ مدنظر داشته باشیم.

نماینده مردم همدان و فامنیندر مجلس با تاکید براینکه حدود ۵ میلیون و دویست و هشتاد و نه هزار و هشتصد و پانزده نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند، اظهار کرد: این تعداد حدود دو میلیون و پانصد و هفتاد و سه هزار خانوار می‌شود که در طرح تامین کالاهای اساسی مدنظر قرار گرفته‌اند.

*کمک خوب طرح تامین کالاهای به کمیته امداد

وی با بیان اینکه طرح تامین کالاهای اساسی بعد از اصلاح و تصویب در کمیسیون به هیئت رئیسه مجلس ارسال شده تا در دستور صحن علنی قرار بگیرد، گفت: در این طرح تقریبا در دو سطح ۲۱ میلیون نفر و ۶۰ میلیون نفر کمک‌رسانی خواهد شد، مددجویان کمیته امداد جزو آن ۲۱ میلیون نفر قرار می‌گیرند که تقریبا یک اعتبار قابل توجهی برای سبد کالایی آنها تخصیص خواهد یافت.

حاجی‌بابایی تصریح کرد: این طرح کمک بسیار بالایی برای کمیته امداد خواهد بود و جزو اعتبارات آن محسوب می‌شود.

 رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه نگاه ویژه ای به کمیته امداد در بودجه سال ۱۴۰۰ داشته باشیم، گفت: بودجه‌هایی که تاکنون برای ایجاد اشتغال در اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار گرفته به محل اصلی خود رسیده و کار انجام شده است که این موضوع نکته قابل قبولی است.

انتهای پیام/ 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها