رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 16 خبر


  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 28 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  ارز ۴۲۰۰ تومانی به‌جای حل مشکل در کشور باعث فساد شد سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به شرایط اقتصادی امروز کشور گفت: ما امروز با محدودیت منابع در حوزه ارزی مواجهیم و علاوه بر تحریم‌ها سوءمدیریت‌ها نیز به […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ارز ۴۲۰۰ تومانی به‌جای حل مشکل در کشور باعث فساد شد

سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به شرایط اقتصادی امروز کشور گفت: ما امروز با محدودیت منابع در حوزه ارزی مواجهیم و علاوه بر تحریم‌ها سوءمدیریت‌ها نیز به عنوان عامل تشدید کننده شرایط خاص امروز تأثیرگذار بوده است.

وی افزود: در بحث نقدینگی در کشور هم به خاطر عدم جذب سرمایه‌های مردم در حوزه تولید باعث شده تا این سرمایه‌ها هر از چندگاهی به سمتی هدایت شوند و خود باعث ایجاد تورم در کشور باشند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: مردم برای حفظ ارزش پول خود گاهی سرمایه‌هایشان را به سمت بازار سکه و ارز و گاهی هم در بخش‌های دیگر هزینه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند که خود این مسأله باعث افزایش تقاضا و طبیعتا بالا رفتن قیمت‌ها در این حوزه می‌شود.

محمودی خاطرنشان کرد: متأسفانه ما نتوانستیم سرمایه‌های مردم را به سمت تولید هدایت کنیم و آن را به کار بگیریم و در بورس که می‌توانست در این زمینه اقدامی صورت دهد نه تنها سرمایه‌های مردم را وارد عرصه تولید نکرد بلکه موجب وارد آوردن ضرر و زیان‌های زیادی به سهامداران به ویژه سهامداران خرد شد.

وی افزود: یکی از مسائلی که امروز در کشور باعث فساد شده ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی است. قرار بود که ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای تأمین کالاهای اساسی هزینه شود اما خود به عامل ایجاد فساد تبدیل شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت: واقعیت این است که چند قیمتی بودن ارز خود عامل فساد است و باعث بروز مشکلات در این بخش می‌شود.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها