پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
ارجاع طرح توسعه پایدار و زنجیره فولاد به کمیسیون صنایع - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

ارجاع طرح توسعه پایدار و زنجیره فولاد به کمیسیون صنایع

به گزارش جامعه نیوز:

 ارجاع طرح توسعه پایدار و زنجیره فولاد به کمیسیون صنایع

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز(سه شنبه ۲۷ مهر) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش شور دوم کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست های تنظیم بازار در اجرای تبصره (۱) ماده (۴۵) آئین نامه داخلی مجلس با ارجاع آن به کمیسیون صنایع و معادن جهت اعمال نظر دولت جدید موافقت کردند. 

از ۲۴۶ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس ۲۰۳ نماینده به این ارجاع رای موافق داده و  ۴ نماینده هم رای مخالف دادند ضمن اینکه ۳ رای هم ممتنع بود.

محمدباقر قالیباف  در تشریح دلایل ارجاع این طرح به کمیسیون صنایع و معادن گفت: بررسی این گزارش زمان برده است بنابراین الان با اعضای کمیسیون صنایع و معادن صحبت کردیم چرا که این گزارش احتیاج به یک بازنگری دارد به این دلیل که دولت تغییر کرده و وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت و دولت نظراتی در این زمینه دارند و دوستان در کمیسیون هم این نظریات را قبول داشتند و باید آنها را در این گزارش اعمال کرد.

رئیس مجلس شورای افزود: در تبصره (۱) ماده (۴۵) آیین‌نامه داخلی مجلس مواردی آمده که ما در هیأت رئیسه برداشتمان این بود که نمی‌شود یک لایحه و طرح به عنوان یک گزارش آورده شود لذا بر اساس ماده ۱۵۲ آیین‌نامه داخلی تشخیص این است که آن را به رأی نمایندگان بگذاریم تا اگر موافقت کنند این گزارش به کمیسیون برگردد و نظر دولت گرفته شود تا به صورت جامع‌تر، مجدد در صحن مجلس ارائه شود.

این خبر را هم ببینید:  جزئیات نشست غیرعلنی مجلس/ میرکاظمی: دولت ماهانه باید 12 هزار میلیارد تومان برای سررسید اوراق پرداخت کند

انتهای پیام/