رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

به گزارش جامعه نیوز:  ارتباط ائمه جمعه با شبکه نخبگانی یک ضرورت است/ آمادگی نهاد نمازجمعه برای حمایت از نخبگان علمی به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جمعی از مسئولان بسیج اساتید کشور صبح امروز با حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه دیدار و گفت وگو کردند. رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در این […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ارتباط ائمه جمعه با شبکه نخبگانی یک ضرورت است/ آمادگی نهاد نمازجمعه برای حمایت از نخبگان علمی

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جمعی از مسئولان بسیج اساتید کشور صبح امروز با حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه دیدار و گفت وگو کردند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در این دیدار با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص دور جدید فعالیت بسیج اساتید، گفت: تعبیر امام راحل در مورد نماز جمعه، این بوده که از اعظم برکات است و در حال حاضر متمرکز بر ارتقای کیفیت و شکوفایی نهاد نماز جمعه هستیم.

وی گفت: از سوی دیگر، رهبر معظم انقلاب، ائمه جمعه را مسئول انقلاب می‌دانند و خودشان مؤسس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه محسوب می شوند و در این روند، نگاه شبکه ای داشته اند که معطوف به ” نظریه امت و امام ” است.

حاج علی‌اکبری ادامه داد: در صدد هستیم که نهاد امامت جمعه مبتنی بر آرایش شبکه‌ای و قرارگاهی وارد میدان شود و در محور محتوایی و سیرتی هم در صدد تجهیز و غنی سازی هستیم تا چتر گفتمانی ائمه جمعه گسترش پیدا کند و به این‌منظور، ضرورت داشت که نهاد امامت را به نگاه برنامه‌ای آراسته کنیم. لذا بر اساس نقشه مهندسی فرهنگی کشور و سایر اسناد بالادستی و سیاست‌های کلی نظام در این مسیر حرکت می‌کنیم. 

وی در ادامه، به طراحی الگوی اعتلای انقلابی شهرها در نهاد نماز جمعه اشاره کرد و تصریح کرد: شبکه امامت جمعه در حال خودسازی است و از ظرفیت فناوری‌های نوین در این عرصه استفاده حداکثری داشته‌ایم و در ساماندهی و هماهنگی شبکه و ساختار و سازه‌های برنامه‌ای هم از سامانه‌های الکترونیکی و فناورانه بهره‌ برده ایم.

این خبر را هم ببینید:  امسال با ماهواره‌برهای سیمرغ و ذوالجناح پرتاب ماهواره داریم/ به همه کسانی که با صهیونیست‌ها مبارزه می کنند کمک می‌کنیم

حجت‌الاسلام حاج علی اکبری، ارتباط ائمه جمعه با شبکه نخبگانی در اقصی نقاط کشور را یک ضرورت دانست و تصریح کرد : امام جمعه باید بتواند هم ظرفیت‌های مردمی و هم ظرفیت‌های نهادی منطقه محل مأموریت خود را فعال کند.

وی افزود: همچنین استفاده از ظرفیت ارتباط اقشاری هم در کانون اهتمام قرار دارد و تلاش شده جهت‌گیری اجتماعی شبکه امامت جمعه، در امتداد سیره اولیای الهی که دعوت مبتنی بر خدمت به مردم بوده است، تقویت گردد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، با استقبال از تعامل فعال‌تر بسیج علمی با ائمه جمعه کشور، برای حمایت نهاد نمازجمعه از جریان تولید علم و نخبگان علمی اعلام آمادگی کرد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها