رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  ارامنه در ایران و در کنار دیگر برادران دینی زندگی‌ توام با آرامش و امنیت دارند به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در دیدار خلیفه‌ کل ارامنه آذربایجان اظهار داشت: در دین مبین اسلام به احترام بر ادیان دیگر تاکید فراوانی شده و در جامعه […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ارامنه در ایران و در کنار دیگر برادران دینی زندگی‌ توام با آرامش و امنیت دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در دیدار خلیفه‌ کل ارامنه آذربایجان اظهار داشت: در دین مبین اسلام به احترام بر ادیان دیگر تاکید فراوانی شده و در جامعه ایران نیز ادیان الهی در کنار هم هستند نه در مقابل هم.

“سیدقاسم ناظمی” در این دیدار اظهار داشت: در جمهور اسلامی ایران و قانون اساسی همواره بر احترام به آزادی و حرّیت پیروان دیگر ادیان تأکید شده و این نگرش به رفتاری عملی مبدل شده است.

وی افزود: پیامبران عظیم‌الشأن الهی همه برای دعوت انسان به سوی خداوند و گسترش عدالت برانگیخته شده‌اند و چون هدف نهایی همه یکی است، هیچکدام دیگری را رد نکرده، بلکه پیامبران پیش از خود را تصدیق کرده، به آمدن پیامبری پس از خود، نوید داده‌اند و همانگونه که حضرت عیسی (ع) بر ظهور پیامبر اسلام اشاره داشته اند، حضرت محمد (ص) نیز از حضرت عیسی به نیکی یاد کرده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار داشت: هنرمندان ارامنه در رشته های مختلف هنری نقش قابل توجهی در فرهنگ و هنر ایران داشته‌اند و امیدواریم همراهی و همدلی و ارتباط بیشتر هنرمندان ارامنه در کنار هنرمندان مسلمان که خود نشأت گرفته از حسّ احترام متقابل و توجه به اصل شناخت صحیح از ادیان الهی است، زمینه ساز  تعالی بیش از پیش دیپلماسی فرهنگی ایران در جهان شود.

وی بر لزوم پاسداشت میراث و فرهنگ مشترک بین مسلمانان و ارامنه تاکید کرد.

این خبر را هم ببینید:  انجام ۳۵۰۰ پیوندک سرشاخه‌کاری گردو در نهاوند

در این دیدار همچنین  اسقف گریگور چیفتچیان خلیفه کل ارامنه آذربایجان با اشاره به اهمیت فرهنگ و هنر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را از نهادهای تاثیرگذار عنوان کرد.

وی با بیان این‌که ایران کشوری است که در آن تنوع ادیان زیاد بوده و  زندگی پرتفاهم و صمیمی میان اقلیت‌های دینی برقرار است،‌ گفت: خوشحال هستیم که ارامنه  در کشور ایران و در کنار دیگر برداران دینی  زندگی‌ توام با آرامش و امنیت دارند.

وی با اشاره به انتشار کتاب کلیساهای استان از انتشار جلد دوم این کتاب خبر داد و این کتاب را در معرفی مکان‌های تاریخی و فرهنگی ارامنه مفید برشمرد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها