رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 10 خبر


  • جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
  • الجمعة ۸ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 22 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  ارائه گزارشی از تهدیدات موجود در فضای مجازی به کمیسیون امنیت ملی مجلس ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح نشست اخیر کمیسیون خود اظهار داشت: جلسه امروز مهمان ما سردار وحید مجید بود که گزارشی از […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ارائه گزارشی از تهدیدات موجود در فضای مجازی به کمیسیون امنیت ملی مجلس

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح نشست اخیر کمیسیون خود اظهار داشت: جلسه امروز مهمان ما سردار وحید مجید بود که گزارشی از فعالیت های پلیس فتا ارایه کرد.

وی افزود: سردار مجید، رئیس پلیس فتا، در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از تهدیدات موجود در فضای مجازی در دو بعد محتوایی و فنی تاکید کرد شبکه های اجتماعی ای که سرورهای آن در خارج از کشور است این ظرفیت را دراند که به بستری برای جرائم سایبری تبدیل شوند. 

عمویی ادامه داد: سردار وحید با تاکید بر تقویت از شبکه ملی اطلاعات، خاطرنشان کرد که در شبکه ملی اطلاعات دو هدف حفاظت از داده های ایرانیان و همین طور حاکمیت ملی بر فضای مجازی داخلی با هدف مقابله با جرائم در محیط سایبری دنبال می شود. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: رئیس پلیس فتا همچنین به گزارشی از تنوع جرائم سایبری و روند مقابله با این جرائم در پلیس فتا ارائه کرد که حاکی از موفقیت در موارد مختلفی از کشف جرم و مقابله با مجرمین بود. بر اساس این گزارش با بهره گیری از رمز پویا در تراکنش های مالی، شاهد چشمگیر فیشینگ و تخلیه حسابهای بانکی در فضای مجازی بوده ایم. 

وی در خاتمه بیان کرد: در این جلسه نمایندگان حاضر هم بر ضرورت تقویت حکمرانی ملی در فضای مجازی و ارتقای سواد رسانه ای در جامعه تاکید کردند.

این خبر را هم ببینید:  بی توجهی دولت به بودجه قوه قضائیه/ 10 هزار میلیارد تومان کمتر از برنامه ششم توسعه

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها