رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: اذعان ضرغامی به اشتباه در تصمیم‌گیری برای فیلم آدم‌برفی/ مخاطب حوزه هنری همه جامعه هستند به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، مراسم تکریم محسن مؤمنی شریف و معارفه محمد مهدی دادمان رئیس جدید حوزه هنری صبح امروز یکشنبه ۸ تیرماه با حضور حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، سید […]

به گزارش جامعه نیوز:

اذعان ضرغامی به اشتباه در تصمیم‌گیری برای فیلم آدم‌برفی/ مخاطب حوزه هنری همه جامعه هستند

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، مراسم تکریم محسن مؤمنی شریف و معارفه محمد مهدی دادمان رئیس جدید حوزه هنری صبح امروز یکشنبه ۸ تیرماه با حضور حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از اهالی فرهنگ، هنر و شخصیت‌های مختلف در حوزه هنری برگزار شد.

عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مراسم اظهار داشت: آقای مومنی شریف مصداق بارز مدیر کارشناس از نظر من و فرهنگ مدیریت است. ما در این مملکت برخی کارشناسان خوب و حرفه‌ای داریم و در حوزه‌های مختلف و به ویژه فرهنگ و هنر از آنها بهره می‌بریم، اما این افراد از توانمندی مدیریت بویی نبرده‌اند و وقتی به مدیریت می‌رسند، علی رغم کارشناس بودن اما خدمت نمی‌کنند. نمی‌خواهم بگویم خیانت می‌کنند، ما خائن در سطوح مدیریت بالا نداریم، اما عمل خائنانه زیاد داریم و هستند کارشناسانی که چون مدیر نیستند، ضربه می‌زنند.

ضرغامی گفت: کسانی هستند که مدیران توانمند هستند اما کارشناسان آن حوزه محسوب نمی‌شوند، یعنی آشنایی با آن مقوله‌ای که مدیریت آن بر عهده‌شان گذاشته شده ندارند. اینها هم به نحوی ناتوان شمرده می‌شوند چون مجبور می‌شوند در موضوعات مختلف به کارشناسان مراجعه کنند.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: اما هستند جماعتی که هم مدیرند و هم از ویژگی‌های رفتاری خوبی برخوردارند و هم در کار خود کارشناس شمرده می‌شوند. بهترین تعبیر درباره آقای مومنی شریف که سال‌هاست با ایشان همکاری داشته و دارم، این است که ایشان «مدیر کارشناس» خوب در کشور ما هستند و با حوزه هنری و بخش‌های هنر به خوبی آشنایی دارد. برخی بخش‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خوب می‌شناسد و کارنامه موفقی در بخش مدیریت به جا گذاشته است.

این خبر را هم ببینید:  نامه دادستان کل کشور به دادستان رومانی/ لزوم پیگیری سریع فوت قاضی منصوری

ضرغامی ضمن اشاره به آشنایی با محمد مهدی دادمان، رئیس جوان حوزه هنری توضیح داد:‌ دادمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم چند سالی است که می‌شناسم. با پدر بزرگوارشان از سال ۵۷ با فعالیت‌هایی که در دانشگاه داشتیم، آشنا بودم، اما ایشان توانمند است و موقعیت کنونی‌اش ربطی به پدرش ندارد. آقازاده هست اما شخصیت مستقلی دارد و شاید این آقازادگی حتی مانعی برای او ایجاد کند، در حالی که او فردی باتجربه بوده و از رویش‌ها محسوب می‌شود.

وی دادمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نعمت بزرگی برای این دوره از تاریخ انقلاب معرفی کرد و گفت: او جوانی پرانگیزه است اما بسیار تجربه دارد. از روحیات اخلاقی خوبی بهره‌مند است و برداشت من این است که تواضع و رفتار اخلاق‌مدارانه ارزشمندی دارد. آقای دادمان متخصص در موضوع نیروی انسانی است و این موضوع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که اصولا در موقعیت مدیریت با عنوان «توانمندی شبکه‌سازی»، فوق‌العاده اهمیت دارد  در او دیده می‌شود. او در این حوزه کارشناس است و بسیار توانمند محسوب می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که مخاطب کارهای حوزه هنری مخاطبان عام هستند، گفت: البته در این موضوع برخی دچار اشتباهاتی شده‌اند. انگار در مجموعه‌هایی هستند که مخاطب ایدئولوژیک باید داشته باشند. اما دوره این مسائل گذشته است. من این نگاه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ قبول ندارم و باید عام بنگریم. توصیه رهبر انقلاب هم همین است. نه فقط قشر سفید، بلکه خاکستری و همه باید مخاطب تولیدات نهاد انقلابی باشند.

وی با بیان این که حوزه هنری در این زمینه تجارب فوق‌العاده‌ای دارد و باید در این مسیر باید از آقای زم که حق آب و گل در حوزه دارند و بنایی مهم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نهادند تشکر و حق‌شناسی شود، گفت: البته در مسائل فرهنگی و هنری من با آقای زم اختلاف دیدگاه دارم، اما او در حوزه خدمت کرد و امروز جایش خالی است.

این خبر را هم ببینید:  لایحه تعارض منافع، ترجیح منافع عمومی را بر منافع سیاسی ممکن‌ می‌سازد

ضرغامی در پایان سخنان خود گفت: هنگامی که فیلم سینمایی آدم برفی ساخته شد، یکی از اشتباهات من به عنوان مسؤول این بود که فکر می‌کردم آدم برفی به دلیل عبور از برخی خط قرمزها که همخوانی با ضوابط نظارتی ندارد، نمی‌تواند پخش شود، اما اگر کوتاه می‌آمدم و درک می‌کردم که این فیلم چقدر پیام‌های ارزشمند سیاسی دارد، هرگز مقابلش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌گرفتم.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها