پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

ادغام اتحادیه‌های قرآنی گامی برای پرهیز از تفرقه و موازی‌کاری است

به گزارش جامعه نیوز:

ادغام اتحادیه‌های قرآنی گامی برای پرهیز از تفرقه و موازی‌کاری است

به گزارش خبرگزاری فارس در آستانه برگزاری انتخابات اتحادیه‌های قرآنی کشور و پایان فرایند ادغام این دو اتحادیه سازمان دارالقرآن الکریم در بیانیه‌ای ضمن حمایت از ادغام دو اتحادیه قرآنی آن را گامی در راستای هم‌افزایی در انجام وظایف، پرهیز از تفرقه و  موازی‌کاری در عرصه ارائه خدمات و ایجاد وحدت و حفظ منافع عمومی مؤسسات قرآنی مردمی دانست.

بیانیه سازمان دارالقرآن به شرح ذیل است.

وَإِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّهً وَاحِدَهً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاتَّقُونِ
و در حقیقت این امت‏ شماست که امتى یگانه است و من پروردگار شمایم پس‏از من پروا دارید (سوره مبارکه مؤمنون آیه ۵۲)

بیانیه سازمان دارالقرآن الکریم

درخصوص تشکیل اتحادیه واحد کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت (ع)

انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با تلاش و مجاهدت شهدای گرانقدر و زعامت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) با هدف اعتلا و احیای آرمان‌ها و احکام دین مبین اسلام و با تکیه بر امواج خروشان مردم با ایمان و اعتقاد به مبانی قرآن کریم شکل گرفت و تداوم این راه ارزنده نیز تحت راهبری مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در بستر مردمی خود جریان یافت. این مشخصه‌های مهم، یعنی دینی و مردمی بودن حرکت عظیم انقلاب، همواره خصلت بزرگ تمامی حرکت‌ها و جریان‌های اجتماعی کشور بوده و خواهد بود. رشد و تعالی امور قرآنی کشور نیز برخوردار از همین ویژگی بوده و مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت (ع) همواره به عنوان محور ترویج و تعمیق فرهنگ قرآن و اهل بیت (ع) در جامعه و بستر اجرای سیاست‌های قرآنی کشور به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این خبر را هم ببینید:  تأکید رئیس مجلس بر سرعت بخشیدن به دریافت واکسن کرونا از پکن

در این راستا اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور و اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل‌های قرآن وعترت کشور به منظور ایجاد و تقویت زمینه‌های هماهنگی، همسویی و تعامل بین مؤسسات قرآنی و نیز ارتقای جایگاه مؤسسات قرآنی مردمی و دفاع از حقوق آنها شکل گرفتند. لیکن بنا به ضرورت تشکیل اتحادیه واحد، جهت تحقق اهداف مذکور، حسن هماهنگی و هم‌افزایی در انجام وظایف، پرهیز از تفرقه و  موازی‌کاری در عرصه ارائه خدمات و ایجاد وحدت و حفظ منافع عمومی مؤسسات قرآنی مردمی، براساس تصمیم اعضای دو اتحادیه پیشین مقرر گردید اتحادیه‌ای واحد تشکیل شود.

سازمان دارالقرآن الکریم نیز رجاء واثق دارد مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت با حضور حداکثری در انتخابات اتحادیه مزبور، نقش اساسی خود را در تحقق اهداف عالیه فوق الذکر و تقویت و گسترش مشارکت‌های مردمی در امور قرآنی به نحو احسن ایفا کنند و در بنای جامعه ی نمونه اسلامی (اسوه) که بتواند الگو و شهیدی بر همگی مردم باشد، توفیق یابند.

به امید ظهور و حکومت جهانی مهدی آل ‌محمد (ص)

ومن اللّه التوفیق وعلیه التکلان
مهدی اخوان صباغ
رئیس سازمان درالقرآن الکریم

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *