رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April

به گزارش جامعه نیوز: ادامه روند افزایشی ذخایر ارز خارجی چین به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از راشاتودی، بر اساس آماری که اخیراً بانک مرکزی چین منتشر کرده است این کشور در ماه ژوئن حجم ذخایر ارز خارجی خود را ۱۰.۶۴ میلیارد دلار افزایش داده و به ۳.۱۱۲ تریلیون دلار رسانده […]

به گزارش جامعه نیوز:

ادامه روند افزایشی ذخایر ارز خارجی چین

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از راشاتودی، بر اساس آماری که اخیراً بانک مرکزی چین منتشر کرده است این کشور در ماه ژوئن حجم ذخایر ارز خارجی خود را ۱۰.۶۴ میلیارد دلار افزایش داده و به ۳.۱۱۲ تریلیون دلار رسانده است.

کارشناسان پیش‌تر پیش‌بینی کرده بودند که در ماه ژوئن چین ذخایر ارز خارجی خود را به ۳.۱۲ میلیارد دلار خواهد رساند که رقم کنونی کمتر از پیش‌بینی کارشناسان بوده است.

حجم ذخایر طلای چین هم در ماه ژوئن نسبت به ماه می تغییری نداشته و ۶۲.۶۴ میلیون اونس ثابت مانده است، اما با توجه به افزایش قیمت طلا ارزش آنها از ۱۰۸.۲۴ میلیارد دلار در پایان ماه می به ۱۱۰.۷۶ میلیارد دلار افزایش یافته است.

آمارها همچنین نشان می‌دهد ارزش یوآن چین در برابر دلار در ماه ژوئن حدود یک درصد افزایش داشته و این در حالی است که ارزش دلار در همین مدت در برابر سبد ارزهای بین‌المللی ۰.۹۷ درصد کاهش داشته است.

ورود سرمایه‌های خارجی به بازار اوراق قرضه و سهام چین طی هفته‌های گذشته افزایش یافته چرا که سهامداران نسبت به بهبود اوضاع در این کشور امیدوار هستند.

علیرغم آنکه چین نخستین کشوری بود که درگیر کرونا شد و رشد اقتصادی‌اش کاهش یافت و از طرف دیگر با آمریکا هم درجنگ تجاری بود، اعمال محدودیت در خروج سرمایه به این کشور کمک کرد تا طی سال گذشته از خروج سنگین سرمایه جلوگیری کند.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  آلودگی هوای تهران طی شبانه‌روز گذشته/ پایتخت گرم‌تر شد

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها