رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  ادامه حیات انسانیت و انقلاب مرهون فرهنگ شهادت است به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سید مرتضی سقائیان نژاد عصر امروز و در آیین رونمایی از طرح جدید تابلو کوچه های مزین به نام شهدا با عنوان «کوچه های آسمانی» با تقدیر از همه خدمتگزاران این عرصه، جهاد در راه حفظ […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ادامه حیات انسانیت و انقلاب مرهون فرهنگ شهادت است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سید مرتضی سقائیان نژاد عصر امروز و در آیین رونمایی از طرح جدید تابلو کوچه های مزین به نام شهدا با عنوان «کوچه های آسمانی» با تقدیر از همه خدمتگزاران این عرصه، جهاد در راه حفظ دین خدا را «إحدی الحُسنیین» خواند و بیان داشت: این تعبیر بیانگر آن است که حاضران در این عرصه به یک بُرد دوطرفه دست خواهند یافت، یعنی اگر در این راه کُشته شوند، شهید خواهند بود و اگر هم به پیروزی برسند، همان پیروزی برای آنان مغتنم است.

وی در ادامه به برخی آیات قرآن در موضوع شهید و شهادت توجه داد و خاطر نشان کرد: آیات الهی نشان می دهد شهدا زنده هستند و نزد پروردگارشان متنعّم هستند، بویژه آن که این تنعّم با تعبیر فعل مضارع «یرزقون» بیانگر استمرار این نعمت و تنعم است.

شهردار قم سپس شهدا را افراد واصل شده به مقصد نهایی خواند و یادآور شد: البته در این مسیر کسانی هم هستند که تلاش می کنند تا همچنان در این عرصه استوار باقی بمانند، همان افرادی که شهدا به آنان ندا می دهند که خوف و حُزن به خود راه ندهند.

وی با تصریح بر این که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سبب تداوم مسیر انقلاب اسلامی بوده است اذعان کرد: به هر حال در جریان هشت سال دفاع مقدس، بسیاری از کشورها به صورت مستقیم و غیرمستقیم به جنگ علیه ما اقدام کردند، اما در نهایت این انقلاب اسلامی بود که باقی ماند و همچنان نیز به راه خود ادامه داده است.

این خبر را هم ببینید:  تبلیغ زکات تکلیف همگانی است

سقائیان نژاد در عین حال به گام دوم انقلاب اسلامی و بیانیه مربوط به آن اشاره کرد و بیان داشت: وحدت کلمه، توجه به همبستگی و توانستن ها و همچنین توجه به ایثار از جمله نکات کلیدی در این بیانیه است که باید مورد توجه همگان بویژه نسل جوان باشد.

وی با بیان ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تأکید کرد: ادامه حیات انقلاب اسلامی و بلکه انسانیت به این فرهنگ و مکتب شهدایی مانند شهید حاج قاسم سلیمانی (ره) وابسته است، از این رو مدیریت شهری هم تلاش می کند تا اهتمام لازم را در اقدامات و برنامه های خود و برای ترویج این فرهنگ در دستور کار داشته باشد.

شهردار قم همچنین فاز نخست طرح جدید تابلو کوچه های مزیّن به نام شهدا را شامل ۲ هزار کوچه در قم اعلام و ابراز امیدواری کرد این طرح پس از برطرف شدن عیوب احتمالی و به همت همه مسؤولان در سراسر کشور اجرایی شود.

انتهای پیام/۷۸۰۲۷


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها