پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
اختصاصی|‌ جزئیات گزارش کمیسیون تحقیق درباره اعتبارنامه «تاجگردون» - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

اختصاصی|‌ جزئیات گزارش کمیسیون تحقیق درباره اعتبارنامه «تاجگردون»

به گزارش جامعه نیوز:

 اختصاصی|‌ جزئیات گزارش کمیسیون تحقیق درباره اعتبارنامه «تاجگردون»

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس‌،کمیسیون تحقیق اعتبارنامه منتخبان مجلس یازدهم  این دوره از مجلس شورای اسلامی در حال حاضر در حال بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب مردم  گچساران در مجلس است.

به گفته اعضای کمیسیون تحقیق، تاکنون چندین جلسه برای بررسی اعتبارنامه این منتخب مجلس برگزار شده و کمیسیون در ادامه جلسات خود در حال بررسی مستندات ارائه شده از سوی معترضان به اعتبارنامه تاجگردون و دفاعیه منتخب گچساران است.

در ذیل بخشی از گزارش کمیسیون تحقیق اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب مردم گچساران در مجلس یازدهم از نظرتان می‌گذرد:

۱- ارتباط خانوادگی با ساواک و حزب رستاخیز:

ـ پدرش ظفر تاجگردون مشاور ملک‌منصور باشتی معدوم بود. نامبرده منبع اطلاعاتی ساواک منحله بود و اخبار و اطلاعات لازم را مطابق نامه شماره ۲۰۷۹۵ مورخ ۱۹ آذر ماه ۵۷ به مقامات مافوق گزارش می‌نموده است.

از طرفی نامبرده طبق لیست اساس کانون‌های حزب رستاخیز ساواک، رئیس حزب رستاخیز گچساران بوده است.

ـ بعد از انقلاب، به همراه ملک منصور خان باشتی دستگیر شد و طی حکم شماره ۳۸۵۶ مورخ ۱۴ فروردین ماه ۵۹ و نامه ۲/۱۸۳۴ مورخ ۱۴ فروردین ماه ۵۹ فقط مصادره اموال گردید و با نفوذ پسر برادرش بهرام تاجگردون (منبع ۸۶۰۷ ساواک) که در گروه انقلابیون خودش را جا زده بود آزاد شد و در یک تصادف کشته شد.

ـ‌ظفر علاوه بر این در جرم‌های منصورخان باشتی از جمله قتل عام فرزندان کاعلی‌سینا و گرفتن منال از کشاورزان و کشتن سرایدار منزل خان و پسرش چند روز قبل از انقلاب دست داشت که با تحقیق محلی از شاهدان زنده قابل اثبات است.

این خبر را هم ببینید:  روحانی: آمریکا می‌گوید می‌خواهم توبه کنم/ رمضان، کارت اعتباری در اختیار مردم قرار می‌گیرد

۲- دولت،‌وزرا، معاونین، مدیران و مسوولان را دعوت به استعفا کرد که در این میان غلامرضا تاجگردون نیز به منظور اعلام اعتراض درخواست استعفا داد. نامه اداره اطلاعات با تصویر آقای تاجگردون در جمع متحصنین پیوست می‌باشد.

13990403000695 Test NewPhotoFree - اختصاصی|‌ جزئیات گزارش کمیسیون تحقیق درباره اعتبارنامه «تاجگردون»

 

۳- حمایت از رفع ممنوع‌التصویر شدن سیدمحمد خاتمی:

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله غلامرضا تاجگردون طی نامه‌ای از رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی خواستند تا محدودیت‌های لحاظ شده علیه رئیس دولت اصلاحات (سیدمحمد خاتمی) لغو شود.

13990403000694 Test NewPhotoFree - اختصاصی|‌ جزئیات گزارش کمیسیون تحقیق درباره اعتبارنامه «تاجگردون»

 

۴- حمایت از رفع حصر عوامل فتنه ۸۸:

به نقل از ایرنا (تاجگردون)‌: لغو حصر و لغو ممنوع‌التصویری سخت‌تر از برجام نیست.

13990403000696 Test NewPhotoFree - اختصاصی|‌ جزئیات گزارش کمیسیون تحقیق درباره اعتبارنامه «تاجگردون»

 

۵- سوء استفاده از مدرک دکترا:

ـ ایشان مدعی است که از مؤسسه گلوبال، بیزینس، بلژیک دارای مدرک دکترا است ولی وقتی خرداد امسال (۹۹)‌ نمی‌تواند وزیر علوم را قانع کند تا در مورد استعلام مدرک او سکوت کند دست به دامن نهاوندیان می‌شود و از او می‌خواهد طی نامه‌ای او را به عنوان دانشجوی دکترای پژوهش‌محور مؤسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی که یک مؤسسه پژوهشی است و نه دانشگاه، بپذیرد.

ـ دوباره غلامی، وزیر علوم جلوی این خواسته ایستاده و تأکید می‌کند طبق بخشنامه رسمی وزارت علوم این مؤسسه اقتصادی اشاره شده از سوی نهاوندیان اصلا حق پذیرفتن دانشجو را ندارد و لذا دانشجوی دکترا شدن تاجگردون منتفی است.

13990403000694 Test NewPhotoFree - اختصاصی|‌ جزئیات گزارش کمیسیون تحقیق درباره اعتبارنامه «تاجگردون»

 

انتهای پیام/