پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
احیای انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تربیت مدرس - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

احیای انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تربیت مدرس

به گزارش جامعه نیوز:

 احیای انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تربیت مدرس

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تربیت مدرس به همت جمعی از دانشجویان این دانشگاه احیا شد.

بر اساس این گزارش  انتخابات شورای مرکزی این تشکل دانشجویی نیز اخیرا برگزار شد.

برهمین اساس مهدی رضابرنا دانشجوی دکترای تخصصی به عنوان دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس انتخاب شد.

همچنین سید رامین حسینی، منصوره جعفری، محمد مهدی خسروی، فیروز شهریور، رضا کرمی، سحر بهرامی و فاطمه محمدی به عنوان دیگر اعضای شورای مرکزی این تشکل دانشجویی انتخاب شدند.

گفتنی است این تشکل دانشجویی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: پیوسته در میان مجموعه‌های سیاسی- اجتماعی– فرهنگی در جمهوری اسلامی ایران، دانشجویان به عنوان قشر فرهیخته و نخبگان علمی کشور یکی از تاثیرگذارترین ها بوده اند که در خط اول مقدم حضور خود را نشان داده و بعدها در مسند مدیران کشور به ایفای نقش پرداخته اند.

با نگاهی گذرا از سال ۱۳۲۰ ه.ش تا کنون در خواهیم یافت که دانشجویان با بینش و تفکر خواص، با حضور در صحنه های سیاسی چه تحولاتی را رقم زده اند. در واقع حضور این قشر تحصیل‌کرده قدمتی به اندازه عمر تاسیس دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دارد که در ادامه برای رسیدن به اهداف آرمان خواهی و عدالت طلبی به کادر سازی و رفتار تشکیلاتی رو آوردند.

این پدیده بسیار مهم و نقش آفرین است که با سیری در تاریخ، مشاهده می کنیم که در دوره قبل از انقلاب به علت این که نهادهای مدنی و مردمی حق هیچگونه فعالیتی در زمینه عدالت و خواسته‌های خود نداشتند، نیروهای برخواسته از بطن جامعه که همین دانشجویان بودند به عرصه اجتماعی ورود کردند و در مقابل حکومت استبدادی و دیکتاتوری رژیم پهلوی ایستادند و البته خون بهای سنگینی را نیز درپی حرکت در این مسیر پرداختند که به قله افتخار آن در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ می توان اشاره کرد .

این خبر را هم ببینید:  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: ظریف هنوز نمی‌داند دیپلماسی باید در خدمت منافع ملی باشد

جنبش دانشجویی به‌عنوان اصیل‌ترین نیروی سیاسی کشور همواره در بطن خود، روحی تحول‌آفرین داشته و به اصلاح وضع موجود کمر همت بسته‌است.

در میان گذر زمان جنبش دانشجویی، دانشگاه تربیت مدرس نیز در رویشی دوباره احیای انجمن اسلامی را در خود دیده‌است.

همت بلند و روح مطالبه‌گر دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس پس از دو سال وقفه در حضور علنی، در قالب تجدید حیات انجمن به‌عنوان سنگری مستقل و وفادار به دانشجو، پدیدار می‌شود تا بار دیگر احیای جنبش دانشجویی را شاهد باشیم.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تربیت مدرس بر آن است تا توهم ناامیدی را به امیدی واقعی برای رسیدن به طریق اعتدال بدل کرده و نقشی که دانشجویان تحصیلات تکمیلی در جنبش دانشجویی و فضای جامعه باید ایفا کنند را با قوت ادامه دهد. ما بر خود فرض می‌دانیم که وجه تمایز نقش آفرینی دانشجویان تحصیلات تکمیلی را پررنگ تر کنیم، که حضور دانشجویان در عرصه ی تصمیم گیری های استراتژیک و همچنین ایجاد نطق علمی و اعتبارسنجی شده در حوزه های مختلف نیازمندی های جامعه ایران و جامعه انسانی از جمله ی آن ها می باشد.

امیدواریم که به سهم خود بتوانیم در معرفی و شناخت هر چه بیشتر و بهتر اصالت جنبش دانشجویی و تاثیرات آن ها در حیات سیاسی کشور در طول تاریخ کمک کنیم و اجازه ندهیم که بار دیگر، اسلام آمریکایی جایگزین اسلام ناب محمدی بشود.

انتهای پیام/