رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 433 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May

به گزارش جامعه نیوز:  احضار سفیر قرقیزستان به وزارت امور خارجه تاجیکستان به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «مظفر حسین زاده» معاون وزیر امور خارجه تاجیکستان به «جنیش رستن بیک اف» سفیر قرقیزستان در دوشنبه یادداشت اعتراضی تحویل داد. در این یادداشت اعتراضی «دوشنبه» از اقدامات غیرقانونی مرزبانان قرقیز در برابر دو کودک تاجیک […]

به گزارش جامعه نیوز:

 احضار سفیر قرقیزستان به وزارت امور خارجه تاجیکستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «مظفر حسین زاده» معاون وزیر امور خارجه تاجیکستان به «جنیش رستن بیک اف» سفیر قرقیزستان در دوشنبه یادداشت اعتراضی تحویل داد.

در این یادداشت اعتراضی «دوشنبه» از اقدامات غیرقانونی مرزبانان قرقیز در برابر دو کودک تاجیک در منطقه «کولیک» جماعت «واروخ» شهر «اسفره» استان سغد این کشور ابراز نگرانی عمیق کرده است.

حسین زاده چنین اقدامات غیرقانونی که منجر به ایجاد تنش در منطقه مرزی می‌شوند، را غیر قابل قبول عنوان کرده و از طرف قرقیزی خواست که برای مجازات مجرمان اقدامات فوری اتخاذ و طرف تاجیکی را در مورد نتایج اقدامات خود آگاه کند.

معاون وزیر خارجه تاجیکستان خاطرنشان کرد که طرف تاجیکی متعهد به توسعه مداوم روابط دوستی و حسن همجواری با قرقیزستان در شرایط صلح، ثبات و احترام متقابل بر اساس سنت‌ها و ارزش‌های مشترک دو مردم برادر است.

بنابر گزارشات در تاریخ ۲۵ آوریل، نیروهای مرزی قرقیزستان دو کودک چوپان تاجیک را که در حال نگهداری از دام بودند، ربوده و مورد ضرب و شتم قرار دادند.

به گفته ساکنان جماعت واروخ، این کودکان به دلیل استفاده از مناطق بحث برانگیز مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند، اگر چه به گفته مردم محلی منطقه‌ای که این حادثه رخ داده است مربوط به تاجیکستان است.

پس از مداخله مرزبانان تاجیک مرزبانان قرقیز کودکان را با آثاری از ضرب و شتم برگرداندند.

انتهای پیام/ح


این خبر را هم ببینید:  توتال فرانسه برنامه‌ای برای بازگشت به ایران ندارد

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها