رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 458 خبر


  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۴ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 16 May

به گزارش جامعه نیوز:  احتمال حضور ظریف در انتخابات در حد صفر است/ ممکن است در شرایطی اصلاح‌طلبان از لاریجانی حمایت کنند به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، مثلث آنلاین گفت‌وگویی با غلامرضا ظریفیان، فعال سیاسی اصلاح‌طلب انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید. احتمال حضور ظریف در انتخابات در حد […]

به گزارش جامعه نیوز:

 احتمال حضور ظریف در انتخابات در حد صفر است/ ممکن است در شرایطی اصلاح‌طلبان از لاریجانی حمایت کنند

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، مثلث آنلاین گفت‌وگویی با غلامرضا ظریفیان، فعال سیاسی اصلاح‌طلب انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.

احتمال حضور ظریف در انتخابات در حد صفر است

– آقای ظریف در چندسال گذشته نشان داد که به دلیل کار حرفه‌ای‌اش سرمایه اجتماعی بالایی دارد و این سرمایه اجتماعی می‌توانست در انتخابات نقش مهم و تعیین‌کننده‌ای ایفا کند.

– اصلاح‌طلبان در شرایطی که از ارائه نامزدهای حداکثری خود مانند آقای خاتمی یا سیدحسن آقای خمینی محرومند، روی آقای ظریف حساب ویژه‌ای باز کرده بودند که دیگر عملا امیدی به حضور او در انتخابات نیست.

– آقای ظریف حتی اگر نامه به رهبر انقلاب مبنی بر عدم نامزدی‌اش نمی‌نوشت یا فایل صوتی اخیر هم منتشر نمی‌شد، بازهم او وارد انتخابات نمی‌شد و احتمال حضور آقای ظریف در انتخابات در حد صفر است.

تحریم انتخابات در جریان اصلاحات هیچ‌جایگاهی ندارد

– اصلاح‌طلبان در همین شرایط فعلی هم نمی‌توانند دست از جمهوریت نظام بکشند و تحریم انتخابات در جریان اصلاحات هیچ‌جایگاهی ندارد.

– اصلاح‌طلبان باید به سمت خیرالموجودین بروند تا اساس انتخابات در کشور و مفهوم انتخاب حفظ شود.

آقای ظریف باور دارد نمی‌تواند کشور را اداره کند

– آقای ظریف باور دارد صرفا در یک تخصص مشخص مهارت دارد و نمی‌تواند کشور را اداره کند.

– از سوی دیگر او پیش از این بارها گفته است که نامزد نمی شود زیرا می‌داند کشور با مشکلات متعددی روبه‌رو است و دولت آینده کار ساده‌ای در پیش ندارد.

این خبر را هم ببینید:  ارومیه میزبان بازیکنی از خراسان شمالی/به فکر مدال المپیک هستیم

احتمال اتفاقاتی مانند افشای فایل صوتی ظریف تا انتخابات وجود دارد

– واقعیت این است که نمی‌شود تا انتخابات هیچ موضوعی را به صورت قطعی بیان کرد زیرا تردید نکنید تا روز انتخابات اتفاقات پیش‌بینی‌نشده‌ای رخ می‌دهد که ممکن است بر تغییر فضای سیاسی مؤثر باشد.

– مثلا چه کسی فکر می‌کرد ناگهان یک فایل صوتی محرمانه از ظریف منتشر شود؟ ممکن است تا روز انتخابات از این دست اتفاقات زیاد رخ دهد.

اقبال عمومی لاریجانی بیش از نامزدهای اصلاح‌طلب نیست

– آقای لاریجانی چهره‌ای موجه و معقول است اما بعید به نظر می‌رسد که اعضای نهاد اجماع‌ساز از او حمایت کنند.

– اکنون باید هر ده عضو از نهاد اجماع‌ساز یک نامزد معرفی کنند که در نهایت هر یک از نامزدها که بتوانند دوسوم آراء اعضا را به خود اختصاص دهند، به عنوان گزینه نهایی معرفی شوند.

– فکر می‌کنم اقبال عمومی آقای لاریجانی بیش از نامزدهای اصلاح‌طلب نباشد.

ممکن است در شرایطی اصلاح‌طلبان از لاریجانی حمایت کنند

– حالا یک حزبی از اصلاح‌طلبان مانند کارگزاران از لاریجانی حمایت می‌کند یا بخش‌هایی از اصولگرایان سنتی از او حمایت می‌کنند؛ مگر آنها چه پایگاه اجتماعی‌ای دارند که بتوانند تعیین‌کننده باشند.

– ممکن است در شرایطی که اصلاح‌طلبان نتوانند نامزدی معرفی کنند به صورت فردی و نه در قالب تشکیلاتی به لاریجانی رأی دهند و از او حمایت کنند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها