پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
اجرای پروژه‌های توسعه محله‌ای در مرکز تهران ادامه می‌یابد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

اجرای پروژه‌های توسعه محله‌ای در مرکز تهران ادامه می‌یابد

به گزارش جامعه نیوز:

 اجرای پروژه‌های توسعه محله‌ای در مرکز تهران ادامه می‌یابد

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، نصرالله آبادیان درباره اجرای پروژه‌های توسعه محله‌ای اظهار داشت: دو پروژه توسعه محله‌ای هفته گذشته در محله راه آهن و انبار نفت به بهره برداری رسید و در برنامه‌ریزی سال جاری اولویت مهم مدیریت شهری توجه به محله‌ها است که با توجه به بافت قدیمی منطقه که بخشی از تهران قدیم و ۴ کیلومتر از حصار ناصری نیز در آن واقع شده، لزوم توجه به بافت محله‌ای و قدیمی که از محله‌های کم برخوردار هستند، حائز اهمیت است.

آبادیان در تشریح اقدامات انجام شده و پروژه‌های آماده بهره برداری در منطقه ۱۱ افزود: از ۲ سال گذشته تمرکز ما در منطقه ۱۱ بر اجرای مشارکتی بزرگ‌ترین پروژه فرهنگی و هنری شهر تهران در قالب پهنه رودکی بود که ماه گذشته شاهد بهره‌برداری از پیاده‌راه شهریار بودیم.

شهردار منطقه ۱۱ تهرات ادامه داد: مرمت و احیای ۱۴ بنای تاریخی واجد ارزش، پیرایش نمای پاساژ ۱۴ طبقه‌ای کاشانی‌ها، افتتاح نخستین بوتیک هتل تهران، راه‌اندازی تماشاخانه‌های خصوصی پهنه رودکی با مشارکت بخش خصوصی و احیا، مرمت، حفاظت و بازپیرایی کوچه لولاگر (تنها کوچه قرینه شهر تهران) هم از دیگر اقداماتی بود که شهرداری منطقه ۱۱ در قالب پروژه پهنه رودکی انجام داده است.

وی به پروژه‌های مرمت و احیای بناهای قدیمی ‌و واجد ارزش منطقه ۱۱ در دیگر نقاط ‌این منطقه  اشاره کرد و گفت: بازسازی پیشخوان و دیواره بیرونی میدان راه‌آهن، مرمت و حفاظت از تنها بازارچه چوبی شهر تهران و پیرایش شهری محور حافظ تا وحدت اسلامی، همچنین تملک خانه مینایی و تبدیل آن به موزه و روایت خانه خیابان ولی عصر(عج) در این بخش از پایتخت انجام شده است.

این خبر را هم ببینید:  روایت حمله موتورسوار به مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی تهران از زبان خودش

شهردار منطقه ۱۱ تهران درباره پروژه‌های مشارکتی منطقه ۱۱ با سازمان نوسازی شهر تهران گفت: ساخت مرکز محله سوزنبان در محله راه‌آهن و احداث پاتوق سیمین در بافت فرسوده محله انبار نفت از جمله‌ این پروژه‌هاست که اجرای آنها ضمن کاهش آسیب‌های اجتماعی در محله‌های فوق موجب افزایش کیفیت زندگی مردم محلی می‌شود.

آبادیان اتصال خط ۳ مترو به کریدور اصلی راه‌آهن بین‌شهری به‌صورت زیرگذر، راه‌اندازی موزه دخانیات و راه‌اندازی موزه روانپزشکی را از دیگر پروژه‌های مشارکتی اجرا شده در منطقه ۱۱ بر‌شمرد و ادامه داد: احیا، مرمت و بهره‌برداری از ۱۰ خانه تاریخی واجد ارزش با مشارکت بخش خصوصی و تسهیلگری شهرداری از دیگر اقدامات در حوزه گردشگری و نیز حفظ ابنیه واجد ارزش معماری و میراثی بوده است که تمامی ‌این خانه‌ها با جلب سرمایه‌گذار از بخش خصوصی احیا شده است.

به گفته آبادیان مرمت سر در مغازه‌های ورودی میدان میوه و تره‌بار بازارچه فروزش، احیا و بازسازی نمای ساختمان تاریخی مهمانسرای امام علی(ع) از دیگر اقدامات صورت‌گرفته در راستای حفظ حصار ناصری در منطقه ۱۱ بوده است.

شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: اجرای پروژه‌های توسعه محله‌ای با هدف ارتقای کیفیت زندگی ساکنان پهنه مرکزی پایتخت ادامه می‌یابد.

انتهای پیام/