پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی در ۷۳ درصد مراکز درمانی/ آخرین وضعیت بدهی بیمه سلامت به داروخانه‌ها - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی در ۷۳ درصد مراکز درمانی/ آخرین وضعیت بدهی بیمه سلامت به داروخانه‌ها

به گزارش جامعه نیوز:

 اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی در ۷۳ درصد مراکز درمانی/ آخرین وضعیت بدهی بیمه سلامت به داروخانه‌ها

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، طاهر موهبتی مدیرعامل بیمه سلامت در جلسه تقدیر و تشکر از خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار، ضمن تبریک این روز و تاکید بر لزوم اطلاع رسانی دقیق، گفت: روزی نیست که یا خودمان مخاطب شما نباشیم یا از خبرهای گرم شما استفاده نکنیم. این شما هستید که با قلم فاخر خود در رساندن اطلاعات تلاش می‌کنید.

وی  در خصوص پرداخت مطالبات این سازمان به مراکز طرف قرارداد، تصریح کرد: علی‌رغم آنکه هنگام حضور در سازمان بالغ بر ۱۱ ماه بدهی داشتیم اما اکنون در بخش خصوصی تا آخر خرداد ماه بدهی‌های خود را پرداخت کرده‌ایم. 

موهبتی ادامه داد: بدهی ما در بخش دولتی تنها سه ماه است. در سال ۹۹ نیز تا ۷۰ درصد مطالبات تیر ماه نیز پرداخت شده است. 

وی افزود: در داروخانه‌ها نیز بدهی‌های ما تا خرداد ماه پرداخت شده است و از سال قبل نیز تنها یک ماه بدهی از سال قبل داریم؛ این در حالی است که قانونا می‌توانستیم سه ماه مهلت پرداخت داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بیان داشت: در مجموع ۲۶۰۰ میلیارد تومان بدهی باقی مانده در حالی که تنها در سال ۹۸ پیش‌بینی می‌شد ۲۳ هزار میلیارد تومان بدهی داشته باشیم که با جلوگیری از اتلاف منابع جلوی این مشکل را گرفتیم. اگر بدهی هم در این دوران وجود داشت، به علت ۴ ماه بودجه‌ای بود که از سال ۹۷ به ما اختصاص نیافت. ما حتی امیدوار بودیم از سوی بدهی داشتن به سمتی حرکت کنیم که حتی پیش‌پرداخت هم پیش از تحویل سند به مراکز داشته باشیم.

این خبر را هم ببینید:  ترتیل صفحه ۴۰۲ قرآن باصدای خلیل الحصری+صوت و متن آیات

موهبتی خاطرنشان کرد: طی مدت حضورمان در بیمه سلامت حدود ۵۹۰۰ نسخه پیچی الکترونیک انجام شد و ۷۳ درصد مراکز نیز به سمت نسخه نویسی الکترونیک پیش رفتند.

انتهای پیام/