رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 433 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May

به گزارش جامعه نیوز:  اجرای مانور آزمایشی اطفاء حریق در باشت/ محیط‌بانان آماده مقابله با آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، مانور اطفاء حریق به منظور آمادگی کامل پرسنل نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی برای جلوگیری از آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع برگزار شد. غلامحسین حکمتیان‌اصل مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری […]

به گزارش جامعه نیوز:

 اجرای مانور آزمایشی اطفاء حریق در باشت/ محیط‌بانان آماده مقابله با آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، مانور اطفاء حریق به منظور آمادگی کامل پرسنل نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی برای جلوگیری از آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع برگزار شد.

غلامحسین حکمتیان‌اصل مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد هدف از اجرای این مانور را ارزیابی توانایی‌های پرسنل و نیروهای یگان حفاظت در اطفاء حریق در جنگل‌ها و مراتع، آمادگی پرسنل و چگونگی مدیریت بحران در هنگام حریق دانست و گفت: فراهم کردن تجهیزات در حالات اضطراری و رفع نواقص احتمالی از اهداف برگزاری این مانور است.

14000208000911 Test PhotoN - اجرای مانور آزمایشی اطفاء حریق در باشت/ محیط‌بانان آماده مقابله با آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع

 

وی با ابراز رضایت از هماهنگی و عملکرد نیروها در اطفای حریق مراتع، تصریح کرد:  متأسفانه هر ساله شاهد آتش‌سوزی در مراتع سطح شهرستان هستیم، برگزاری چنین مانورهایی به شناسایی نقاط ضعف و قوت این اداره در مواجه با آتش‌سوزی‌های احتمالی کمک می‌کند و همچنین جهت هماهنگی و رفع نواقصات در حوادث واقعی بسیار مفید است.

این مسئول در پایان با اشاره به نقش مهم مردم محلی در جلوگیری از گسترش آتش سوزی در مراتع، افزود: از روستاییان، بهره برداران، دهیاران و شوراها روستاها درخواست داریم نسبت به آتش‌سوزی در مراتع حساسیت نشان داده و با مشاهده آتش سوزی حتما مراتب را با شماره تلفن امداد جنگل و مرتع ۱۵۰۴ اطلاع رسانی کنند تا همکاران ما در یگان حفاظت منابع طبیعی سریعا به موضوع رسیدگی کنند.

14000208000912 Test PhotoN - اجرای مانور آزمایشی اطفاء حریق در باشت/ محیط‌بانان آماده مقابله با آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع

 

وی به سطح پوشش گیاهی در استان ،جنگل‌ها و مراتع در معرض خطر آتش سوزی اشاره کرد و افزود: ایجاد آتش بر، با همکاری آتش نشانی، شورا‌های اسلامی شهر و روستا‌ها و دهیاران شهرستان‌ها از جمله اقدامات انجام شده برای حفاظت و پیشگیری از حریق‌های احتمالی در عرصه‌های منابع طبیعی است.

این خبر را هم ببینید:  پرونده انضباطی یوفا علیه یووه، بارسا و رئال / احتمال محرومیت 2 ساله

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کاهش خسارت‌های ناشی از آتش سوزی‌های احتمالی در مراتع از اهداف ایجاد آتش‌بر بوده است.

14000208000913 Test PhotoN - اجرای مانور آزمایشی اطفاء حریق در باشت/ محیط‌بانان آماده مقابله با آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع

 

انتهای پیام/۸۲۰۲۴


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها