پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

اتمام عملیات اجرایی بزرگراه‌های اردبیل و اتصال به شبکه ریلی در اولویت وزارت راه باشد

به گزارش جامعه نیوز:

 اتمام عملیات اجرایی بزرگراه‌های اردبیل و اتصال به شبکه ریلی در اولویت وزارت راه باشد

به گزارش  خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه، ۲۱ شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، گفت: ۲۰ ماه است که شاهد جولان ویروس سرکش کرونا هستیم و این مهمان ناخوانده ده‌ها هزار تن از هموطنان عزیرمان را به کام مرگ کشانده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز کمتر خانواده است که داغی از کرونا بر دل نداشته باشد؛ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و واکسیناسیون عمومی دو راهکار جهانی برای مبارزه با کرونا است.

وی ادامه داد: متاسفانه در مورد واکسیناسیون عمومی شاهد کم کاری‌ها و سوءمدیریت‌های گسترده بودیم اما دولت سیزدهم ورق را برگرداند و با برنامه به موضوع مذکور پرداخت. افزایش محسوس واردات واکسن در یک ماه گذشته نسبت به ماه‌های قبل گواه این ادعا است. در این خصوص از تلاش‌های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کادر بهداشتی و درمانی کشور تشکر می‌کنم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خطاب به وزیر بهداشت، افزود: همانگونه که به بحث واردات واکسن توجه کردید، نسبت به توزیع عادلانه واکسن در نقاط مختلف کشور نیز حساسیت داشته باشید.

بدری گفت: مطابق اصل ۱۹ قانون اساسی همه مردم ایران از حقوق مساوی برخوردار هستند و خون هیچ شهروندی از شهروند دیگر رنگین تر نیست.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهور دولت سیزدهم، تصریح کرد: شمارش معکوس برای آغاز سال تحصیلی جدید شروع شده ولی وزارت آموزش و پرورش کماکان با سرپرست اداره می‌شود؛ هر چند مطابق قانون اساسی اداره وزارتخانه با سرپرست طی ۳ ماه بلامانع است اما جایگاه خاص آموزش و پرورش و فراگیر بودن آن می‌طلبد نگاه ویژه به این مجموعه داشته باشید.

این خبر را هم ببینید:  بررسی شکایت از وزیر ورزش در کمیسیون فرهنگی مجلس

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهور دولت سیزدهم، اظهار کرد: در اسرع وقت نسبت به معرفی وزیری توانمند از بدنه آموزش و پرورش کشور به مجلس اقدام کنید تا پیگیر خیل وعده‌های بر زمین مانده باشد.

وی ادامه داد: تعیین تکلیف نحوه بازگشایی مدارس، پاداش پایان خدمت فرهنگیان، زمان و نحوه اجرای رتبه بندی معلمان، حواشی مربوط به فوق العاده ویژه و موارد مشابه دیگر نیازمند حضور وزیری با کفایت و اختیارات لازم است تا در ابتدای دولت ریل گذاری مناسبی در جهت رفع دغدغه‌های آموزشی خانواده‌ها و پاسخ به مطالبات به حق جامعه فرهیخته فرهنگیان کشور صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خطاب به وزیر راه و شهرسازی، افزود: قصه پر غصه راه آهن اردبیل پس از ۱۶ سال در آستانه اتمام است؛ گوش مردم استان از وعده‌ها پر شده لذا با توجه به سوابق اجرایی و توانمندی و کفایت جنابعالی، تکمیل پروژه در آستانه افتتاح راه آهن اردبیل – میانه و راه آهن اردبیل – پارس آباد مغان که در بودجه ۱۴۰۰ دارای ردیف قانونی است، مورد انتظار مردم استان است.

بدری خاطرنشان کرد: اتصال اردبیل به شبکه ریلی کشور و همچنین اتمام عملیات اجرایی بزرگراه‌های استان باید جزء اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی باشد.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *