رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 28 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: اتصال به عشق فرازمینی در «یک ربع مانده به آخر» به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، رمان «یک ربع مانده به آخر» که به تازگی از انتشارات پایتخت به بازار کتاب عرضه شده است، داستان عاشقانه‌ای است که در آن مخاطب از عشقی زمینی به عشقی فرازمینی و لایزال […]

به گزارش جامعه نیوز:

اتصال به عشق فرازمینی در «یک ربع مانده به آخر»

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، رمان «یک ربع مانده به آخر» که به تازگی از انتشارات پایتخت به بازار کتاب عرضه شده است، داستان عاشقانه‌ای است که در آن مخاطب از عشقی زمینی به عشقی فرازمینی و لایزال متصل خواهد شد.

فائقه درویش خالق این اثر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه مخاطب در طول این داستان با مفاهیم عمیق انسانی و آسمانی همراه می‌شود، افزود: در این کتاب که بر مبنای توسعه فردی و تحول درونی انسان‌ها نوشته شده است، مخاطب به همراه شخصیت اصلی قصه به سمت تحول و توسعه ی درونی پیش می‌رود.

درویش با بیان اینکه شخصیت اصلی این داستان دختری به نام نهال است که نقص جسمانی‌اش او را به سمت بی انگیزگی و عدم اعتماد به نفس سوق داده است، تصریح کرد: در این رمان مخاطب با فراز و نشیب روح انسانی بی انگیزه همراه خواهد شد. روحی که عشق، آن را از رخوت بیرون آورده و به تحول و توسعه وا می‌دارد.

13990712000456 Test NewPhotoFree - اتصال به عشق فرازمینی در «یک ربع مانده به آخر»

خالق این رمان، همچنین به بهره گیری از اشعار مولانا و تفسیر این اشعار در طول داستان اشاره کرد و افزود: هدف من صرفاً نوشتن داستانی عاشقانه نبود، بلکه قصد داشتم با اختصاص فضای داستانم به مباحث عرفانی و اشعار مولانا، قدمی هرچند کوچک در راستای بهبود سبک زندگی انسان‌ها و آشنایی مخاطبم با مفاهیم این اشعار بردارم.

وی در پایان علت نام گذاری این اثر را اینگونه بیان کرد: چنانچه هر انسانی با این تصور که از عمر دنیایش یک ربع بیشتر باقی نمانده است، زندگی کند، آن وقت معنای لمس حقیقی ثانیه‌ها و لذت زیستن را خواهد چشید.

فائقه درویش، متولد سال ۱۳۶۵، کارشناس ارشد رشته روزنامه‌نگاری است که پس از ۱۰ سال فعالیت در حوزه رسانه و خبر، از سال ۱۳۹۶ به صورت تخصصی به نوشتن رمان روی آورده است.

بریده‌ای از کتاب:
زندگی، شگفت انگیزترین و غیرقابل پیش بینی‌ترین، فعلیتی است که با تمام قدرت ما را به درون خود مکش می‌کند. مکش؛ همان چیزی که جنین در بطن نهاد مادر، آن را یاد می‌گیرد و وقتی پاهای کوچکش را روی دنیای بزرگترها می‌گذارد با تمام قدرت، زندگی را از پستان های مادر می‌مکد. ما با تمام قدرت زندگی را به درون خود می‌مکیم، غافل از آن که درست از همان لحظه ای که دنیا با رنگ های سیاه و سفید و حرکاتی آهسته، مقابل چشم هایمان خودنمایی می‌کند، زندگی در حال مکش ما به درون خودش است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها