پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
آیت الله خاتمی: مغلطه نکنید شورای نگهبان قانون گذاری نمی‌کند/اگر قانون را قبول ندارید چرا به صحنه آمدید؟ - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

آیت الله خاتمی: مغلطه نکنید شورای نگهبان قانون گذاری نمی‌کند/اگر قانون را قبول ندارید چرا به صحنه آمدید؟

به گزارش جامعه نیوز:

 آیت الله خاتمی: مغلطه نکنید شورای نگهبان قانون گذاری نمی‌کند/اگر قانون را قبول ندارید چرا به صحنه آمدید؟

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله سید احمد خاتمی صبح امروز در خطبه های نماز عید فطر که در صحن جامع مهدوی مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه عید فطر در حقیقت تکمیل مائده آسمانی ماه مبارک رمضان است، اظهار کرد: ماه رمضان سرتاپا نور و عظمت است.

وی با اشاره به اینکه  خداوند در این ماه با مائده های آسمانی از بندگانش پذیرایی کرده است، گفت: مائده های این ماه روزه، تلاوت قرآن، مناجات های سحر و قرائت دعا و نماز بود و روزه داران باید اینک که ماه رمضان به پایان رسیده، سفره بندگی خدا را نگه دارند.

امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز با اشاره به اینکه داغدار داغ سنگین جنایت وحشیانه داعش در افغانستان هستیم، گفت: تردیدی نیست تروریست های داعش ساخته و پرداخته آمریکای جنایتکارند آنچنان که خودشان نیز اعتراف کردند. آمریکا با آوردن داعش به افغانستان خیالاتی دارد ولی به آنان می گوییم همان طور که سردار سلیمانی روز شما را تبدیل به شام سیاه و دولت داعش را سرنگون کرد حاج قاسم های زنده به فضل خداوند پس مانده های حقیر داعش را به زباله دان تاریخ خواهند فرستاد.

آیت الله خاتمی با اشاره به کشتار دانش آموزان دختر مدرسه سید الشهدا(ع) ابراز کرد: آمریکایی‌ها بدانند که این خون های پاک گام های لرزانشان را شکست خواهد داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در ایام سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری هستیم ابراز کرد: انتخابات در جمهوری اسلامی جشن سیاسی است، چرا که صدها سال بر این ملت و مردمی که صاحب خانه بودند گذشت در حالی که در سرنوشت مملکت کاره ای نبودند و دیگران برای آنان تصمیم می گرفتند.

این خبر را هم ببینید:  بدهی4 هزار میلیاردی دولت به شرکت‌های پخش دارو/ دیوان محاسبات پیگیری کند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه از برکات انقلاب بازگشت مردم به صحنه و رقم زدن سرنوشتشان با شرکت در ۴۰ انتخابات بوده است، گفت: انتخابات برای ملت نعمتی بزرگ و نشانه نظام مردم سالار دینی است.

آیت الله خاتمی ادامه داد: شکر این نعمت حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای است و نظام با تمام وجود حضور حداکثری را می طلب و زمینه آن را نیز فراهم می کند. حضور در انتخابات امری جامع است و مردم بدانند هر رای آنها به معنای آری مجدد به نظام اسلامی و تجدید بیعت با خون شهیدان است.

وی با تاکید بر اینکه شکر این نعمت انتخاب اصلح است، اظهار کرد: مردم بصیرت دارند؛ اصلح کسی است که شرایط ریاست جمهوری را دارد، ضد استکبار و دلسوز مردم است، مردمش را باور دارد، ضد فساد و در پی آن است تا باری از دوش مردم بردارد. اصلح را مردم به فضل خدا می شناسند و امام راحل و مقام معظم رهبری معیارها را بیان کردند.

عضو شورای نگهبان با اشاره به اینکه این شورا حداقل ها را تعیین می کند و تعیین سقف که اصلح است با مردم بصیر و انقلابی است، تصریح کرد: به همان اندازه که حضور حداکثری مهم است انتخاب اصلح نیز مهم است.

آیت الله خاتمی خطاب به ثبت نام کنندگان در انتخابات نیز گفت: این افراد بدانند که سر سفره نظام نشستند و با قانون اساسی سرکار می آیند و با این راهکار انتخاب می شوند و اگر قانون ردشان کرد بگویند انتخابات را تحریم می کنیم یعنی نظام و قانون اساسی را قبول ندارند. اگر قبول ندارید برای چه به صحنه آمدید.

این خبر را هم ببینید:  مالکان سهام عدالت در کارگزاری دلیران پارس "آنلاین" احراز هویت و سجامی شوند

وی افزود: کسانی باید به این عرصه وارد شوند که نظام، قانون اساسی، جمهوریت، اسلامیت و ولایت فقیه را از بن جان قبول داشته باشند و کسانی که قبول ندارند شایسته کاندیدا شدن نیز نیستند.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه شکر نعمت مقدس جمهوری اسلامی قانون مداری است، بیان کرد: آنچه این روزها در عرصه اصلاح آیین نامه انتخابات که بر اساس سیاست های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری بود صورت گرفت، طبق تفسیر قانون اساسی با شورای نگهبان است، مدیر و مدبر کیست؟ تفسیر این قانون با شورای نگهبان است، برخی مغلطه نکنند که شورای نگهبان قانونگذاری می کند، این شورا هیچگاه قانونگذاری نکرده و نمی‌کند بلکه قانون را تفسیر کرده است. حفظ حرمت شورای نگهبان حفظ حرمت نظام اسلامی است.

آیت الله خاتمی در ادامه به تحولات  فلسطین اشاره کرد و گفت: در این منطقه دو صفحه در حال ورق خوردن است. یکی صفحه رژیم جنایتکار صهیونیستی که در اوج ذلت و زبونی است و انتفاضه ای که با سنگ شروع شد و به موشک رسید و به فضل خدا روز این رژیم را به شب سیاه تبدیل کرد.

وی ادامه داد: همین انتفاضه ها گور رژیم صهیونیستی را خواهد کند و امیدواریم قبل از وعده ۲۵ ساله شاهد محو و نابودی این رژیم غاصب، جنایتکار و کودک کش باشیم.

وی ادامه داد: همین انتفاضه ها گور رژیم صهیونیستی را خواهد کند و امیدواریم قبل از وعده ۲۵ ساله شاهد محو و نابودی این رژیم غاصب، جنایتکار و کودک کش باشیم. از سوی دیگر در این هفت سال آبی از مذاکرات گرم نشده و اگر عزتی نصیب فلسطینیان شده در سایه مقاومت است.

این خبر را هم ببینید:  ۱۸۰ کیلومتر شبکه سیمی قروه به کابل خودنگهدار تبدیل می‌شود

انتهای پیام/۷۸۰۰۹