رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  آیت‌الله یزدی سمبل هوشمندی و مقاومت بود/جامعه مدرسین راه خود را با جدیت ادامه می‌دهد به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله حسینی بوشهری رئیس شورایعالی جامعه مدرسین با حضور در بیت حضرت آیت الله یزدی(ره)  با خانواده ایشان دیدار […]

به گزارش جامعه نیوز:

 آیت‌الله یزدی سمبل هوشمندی و مقاومت بود/جامعه مدرسین راه خود را با جدیت ادامه می‌دهد

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله حسینی بوشهری رئیس شورایعالی جامعه مدرسین با حضور در بیت حضرت آیت الله یزدی(ره)  با خانواده ایشان دیدار کرد.

آیت الله حسینی بوشهری با تسلیت مجدد فقدان حضرت آیت الله یزدی ایشان را پدری معنوی خوانده و در بیان مسئولیت‌پذیری و تکلیف گرایی ایشان  اظهار داشت: وجود ارزشمند و تاثیرگذار ایشان هم قبل از انقلاب و هم بعد ازانقلاب؛ دقیقا نشان دهنده یک انسان مسئولیت پذیر بود. آنچه برای ایشان مهم نبود ظواهر و قیودات دنیوی بود و محور اصلی ایشان تکلیف بود که کجا تکلیف سکوت کردن  و کجا فریاد زدن را اقتضا می کند و ایشان تمام عمر خود را به همین نحو سپری کردند .

امام جمعه قم، آیت الله یزدی را سمبل هوشمندی و مقاومت برشمرده و افزود: در این مدتی که ما در جامعه مدرسین در خدمت ایشان بودیم، ایشان سمبل مقاومت و هوشمندی و حقیقتا یکی از مدافعان ولایت بودند، چه در زمان امام خمینی و چه در زمان مقام معظم رهبری با آبرومندی  جامعه مدرسین را اداره کردند .

عضو مجلس خبرگان رهبری، حضرت آیت الله یزدی را در روشنگری مانند عمار دانسته و تصریح کرد: می گویند زمانی که فتنه ها به وجودآمد، عده ای متحیر می شوند و راه را گم می کنند. در این بُرهه ها یک چهره هایی نیاز داشتیم و داریم که در حقیقت روشنگری کنند و بنده در مصاحبه ای گفتم که نقش ایشان مثل نقش عمار در زمان حضرت امیر(ع) بود همان گونه که عمار در زمان حضرت، یک روشنگر به تمام معنا بود و چهره و شخصیت حضرت را برای دوست و دشمن تبیین می کرد همین گونه مرحوم آیت الله یزدی یک عمار بودند که هم توطئه ها را و هم جایگاه ولایت و رهبری راتبیین می کردند.

این خبر را هم ببینید:  الزامات جدید مجلس برای توسعه فعالیت هسته‌ای ایران/ بازی یکطرفه تمام شد

آیت الله حسینی بوشهری آثار علمی و فقهی حضرت آیت الله یزدی را بسیارارزشمند توصیف کردند و ابراز داشت: باید شرح حالی از سیره و رفتار و منش ایشان از دوران تحصیل و تدریس و همچنین از دوران مبارزاتشان جمع آوری بشود تا یک مجموعه و یک الگوی خوب و مفید برای نسل جوان و طلبه های ما باشد .

وی افزود: ان شاءالله آثار ایشان جمع آوری بشود. این بزرگان تا در قید حیات هستند مردم خوب آنها را نمی شناسند اما زمانی که از دنیا بروند تازه مردم می فهمند که چه عالمی را ازدست داده اند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین با اشاره به انتظارات رهبر معظم انقلاب از جامعه مدرسین و با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «اعتبار جامعه مدرسین یک اعتبار ذاتی هست و کسی این اعتبار را به جامعه مدرسین نبخشیده است» اظهار داشت: ان شاءالله بتوانیم آن جایگاه واقعی  جامعه مدرسین  را  آنگونه  که شأن جامعه مدرسین هست به طلاب و مردم معرفی کنیم  و در عرصه های مختلف چه عرصه های علمی و چه عرصه های سیاسی، آن نقش آفرینی خود را نشان دهیم.

 آیت الله حسینی بوشهری بر ادامه سلوک انقلابی آیت الله یزدی در جامعه مدرسین تاکید کرد و افزود: جامعه مدرسین با ادامه سیره و عمل انقلابی علمایی چون حضرت  آیت الله یزدی ، راه خود را با جدیت ادامه می دهد و با ویژگی  انقلابی بودن  و تاثیر گذاری به هدایت حوزه های علمیه خواهد پرداخت.

وی در پایان آرزو کرد که فرزندان روحانی آن فقیه و عالم برجسته راه پدر را ادامه داده بخصوص در رابطه با مدرسه محمدیه که موقوفه آن مرحوم برای تربیت نیروهای کار آمد و متخصص در اداره جامعه اسلامی است ، نقش آفرین باشند.

این خبر را هم ببینید:  نشست بورسی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی سه‌شنبه برگزار می‌شود

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها